Tesla ze Steamem na pokładzie

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że integracja z cyfrowym sklepem z grami Steam postępuje. Owoce współpracy zostaną ogłoszone już w przyszłym miesiącu.

Obecnie producent elektrycznych pojazdów oferuje wiele gier za pomocą usługi Tesla Arcade. Połączenie ze Steamem będzie jednak prawdziwą rewolucją w dostępie do tego rodzaju rozrywki. Nie jest jasne w tej chwili, czy integracja spowoduje pełen dostęp do zasobów sklepu i czy wszystkie tytuły będą dostępne.

Jakiś czas temu Musk obiecał użytkownikom Tesli wprowadzenie do modeli S i X takich perełek jak Cyberpunk 2077 i Wiedźmin (te modele są wyposażone w procesor AMD Ryzen i osobną kartę graficzną AMD RDNA 2) naszego studia deweloperskiego CD Projekt Red. Integracja ze Steamem przybliża nas do tego momentu.

W zeszłym roku byliśmy świadkami zawirowań gamingowych wokół Tesli. Producent najpierw zezwalał kierowcą grać w gry jedynie w czasie parkowania. Następnie pozwolił na oddawanie się tej przyjemności także w czasie jazdy. Wiązało się to z ominięciem tzw. potwierdzenia bezpieczeństwa, co z kolei zaniepokoiło Narodową Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA).

Pod wpływem krytyki, płynącej z różnych stron, Tesla wycofała się z możliwości grania w trakcie prowadzenia auta.

W lutym dyrektor Musk poinformował o planach integracji ze Steamem na zasadzie wsparcia konkretnych tytułów z bogatej oferty sklepu.

Czytaj także: Po dwóch latach Tesla rezygnuje z gier dla pasażerów i kierowców