Ten sprzęt pozwoli zintegrować oświetlenie z muzyką ze Spotify

Phillips Hue zachęca do “przerażająco dobrej zabawy” na czas Halloween.

Latarnie z wydrążonych dyń to halloweenowa klasyka, ale Phillips przygotował rozwiązanie, które popchnie tradycję na nowoczesne tory. To spersonalizowany system inteligentnego oświetlenia Phillips Hue, którego barwa oraz natężenie odpowiednio podkreśla przygotowane ozdoby i może nadać mieszkaniu prawdziwie mroczny charakter. 

Światło może pulsować i zmieniać barwę do muzyki. W muzycznych serwisach streamingowych można przygotować autorską halloweenową playlistę i zaprosić znajomych do wspólnej zabawy w jej rytm. Dzięki pełnej integracji Philips Hue i Spotify skrypt świetlny odzwierciedla nie tylko rytm muzyki, ale również jej nastrój, gatunek, tempo, głośność, wysokość dźwięku oraz wiele więcej.

Producent przygotował kilka pomysłów na zastosowanie sprzętu w domowych imprezach. Phillips Hue Go umożliwia m.in przeprowadzenie własnego seansu wróżbiarskiego. Wyznaczcie osobę, która wcieli się w rolę wróżbity, reszta będzie zadawać pytania. Pośrodku stołu ustawcie źródło światła które można kontrolować przy użyciu aplikacji. Po każdym pytaniu wróżbita lub wskazana przez niego osoba, zmienia kolor lampki na wybrany kolor (np. zielony na „tak”, czerwony na „nie”, żółty na „może”) „odpowiadając” tym samym na pytania uczestników. Jeśli nie macie pomysłu przygotujcie sobie wcześniej listę pytań i… rozwiążcie zagadkę detektywistyczną (uczestnicy mogą być śledczymi, którym wróżbita będzie wskazywał drogę) lub podzielcie się na dwie drużyny i przygotujcie magiczny quiz na wybrany przez siebie temat.

Czytaj też: Centrum sterowania światem – Samsung QN95A Neo QLED 4K Smart TV

Zawsze możesz także zaprosić znajomych na opowiadanie strasznych historii przy ognisku – i to we własnym salonie. Zbudujcie razem fort z koców i poduszek lub okryjcie się śpiworami, a na środku salonu połóżcie lampkę, której migoczące, ciepłe światło będzie imitować ogień. Nie upieczecie nad nim co prawda pianek, jednak garść Halloweenowych słodyczy będzie dobrym zamiennikiem. Jeśli straszne historie to jednak nie Twoja bajka, możliwości inteligentnego oświetlenia możesz wykorzystać by podzielić się własną opowieścią. Wystarczy, że barwę światła dopasujesz do tonu przygody – gdy księżniczka pocałuję żabę, kolor możesz zmienić na zielony, gdy bohater(ka) znajdzie skarb – na żółty. Wybieraj spośród 16 milionów barw i stwórz prawdziwie wyjątkowe widowisko. Więcej informacji i inspiracji można znaleźć pod tym adresem.