Targi technologiczne tracą rację bytu? CES 2022 bez kolejnych producentów!

CES 2022 to bez wątpienia potężne i ważne wydarzenie związane z nowymi technologiami. Na targach wystawcy chętnie prezentują swoje najnowsze osiągnięcia. Od kilku lat jednak pandemia psuje szyki organizatorom. Targi nie są z powodów sanitarnych organizowane z takim rozmachem jak kiedyś, a i sami producenci nie są już tak entuzjastycznie nastawieni do wydarzeń tego typu. Nie mamy dobrych wieści dla osób wyczekujących edycji wydarzenia startującego już za kilkadziesiąt godzin.

CES 2022 bez ważnych wystawców! Producenci odpuszczają wydarzenie?

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że podczas targów CES 2022 nie zaszczyci nas swoją obecnością koncern Google. Już ta deklaracja była ogromnym ciosem w organizatorów – w końcu koncern z Mountain View to jeden z najważniejszych gigantów branży tech. Jak się jednak okazuje, Twórcy smartfonów Pixel i Androida 12 nie będą jedynymi wielkimi nieobecnymi na przyszłorocznej edycji wydarzenia. Do sieci trafiły właśnie informacje wskazujące na to, że z fizycznego uczestnictwa w CES 2022 wycofują się także IBM, Mercedes, BMW i Panasonic. Wspomniane koncerny zamierzają swoje prezentacje przenieść do sieci i wystartować z nimi w ramach konferencji on-line. Spora strata dla wszystkich, którzy będą obecni w Las Vegas. Na CES 2022 nie zobaczymy na tą chwilę także koncernów: AMD, MSI, OnePlus, Microsoft, Lenovo, GM, Intel, Meta, Twitter, Pinterest i Amazon.

Czytaj też: LG prezentuje nowe sprzęty AGD kompatybilne z ThinQ!

Niewykluczone, że sytuacja pandemiczna i wzrost zakażeń wariantem koronawirusa znanym jako Omikron sprawi, że w najbliższych dniach swoją nieobecność na miejscu, w Las Vegas zapowiedzą kolejne podmioty. Niestety ze względu na to, że coraz więcej prezentacji produktowych przenosi się do Internetu, w obecnej sytuacji targi technologiczne tracą rację bytu. Być może ewentualne wygaszenie pandemii odwróci jeszcze tą sytuację. Na tą chwilę trudno jednak w owej kwestii być optymistą.

Grafika tytułowa: CES