Oj będzie gorąco! Snapdragon 8 Gen 1 grzeje się na potęgę!

Procesory Qualcomm Snapdragon to jedne z najpopularniejszych i najbardziej cenionych układów dedykowanych urządzeniom mobilnym. Od lat napędzają nasze smartfony i tablety, a my chętnie korzystamy z wysokiej wydajności pracy, którą bardzo często nam oferują. Ich największym mankamentem jest jednak to, że dość szybko i mocno się nagrzewają. Snapdragon 8 Gen 1 nie jest niestety wyjątkiem od tej reguły!

Niestety Snapdragon 8 Gen 1 nie przyniósł przełomu, jeśli chodzi o nagrzewanie się procesora!

Nie oszukujmy się – mocno grzejący się tablet czy smartfon mogą powodować u użytkowników pewien dyskomfort, jeśli chodzi o użytkowanie danego urządzenia. Qualcomm na pewno zdaje sobie sprawę z istniejącego problemu, ale nie potrafi sobie z nim najwyraźniej poradzić. Dlatego właśnie producenci urządzeń mobilnych coraz częściej stosują na ich pokładzie nowoczesne systemy chłodzenia, które mają nieco zniwelować problem nagrzewania się sprzętu. Nie zawsze jednak owe systemy są w 100% skuteczne.

Czytaj też: Procesor Samsung Exynos 2200 – znamy datę premiery!

Rosnące temperatury smartfonów w czasie pracy czy na przykład grania to nie tylko dyskomfort dla naszych dłoni. To także spadki wydajności pracy urządzeń. Wstępne testy zarówno Motoroli X30, jak i słuchawek z rodziny Xiaomi 12 wskazują na to, że przegrzewanie się będzie dość odczuwalnym w ich przypadku problemem (liczę na to, że wkrótce sam będę mógł sprawdzić dla Was ten aspekt). Zapewne będą musieli sobie radzić z nim także inni producenci, którzy wydadzą w 2022 roku flagowce pracujące pod kontrolą procesora Snapdragon 8 Gen 1. Obiecująco zapowiada się zapowiedziana przez Xiaomi technologia chłodzenia Loop LiquidCool. Nadal jednak trwają prace nad nią. Czy okaże się skuteczna? Przekonamy się zapewne w momencie premiery Xiaomi 12T i 12T Pro w drugiej połowie 2022 roku.

A czy Wy borykacie się z problemem wysokich temperatur w przypadku Waszych smartfonów i tabletów? Dajcie koniecznie znać jak sobie z nimi radzicie! Na rynku pojawiły się już akcesoria pomocne w schładzaniu naszych urządzeń. Być może mieliście już okazję je sprawdzić?

Grafika tytułowa: Qualcomm