Sukces Xbox Cloud Gaming

Dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella pochwaliła się, że już ponad 20 milionów ludzi streamowało gry za pomocą Xbox Cloud Gaming.

To dwukrotnie lepszy wynik niż na początku tego roku, tuż przed nawiązaniem przez Epic Games i Microsoft współpracy mającej na celu wprowadzenie Fortnite do Xbox Cloud Gaming.

To partnerstwo niewątpliwie wzmocniło Xbox Cloud Gaming, szczególnie dlatego, że Fortnite to jedyna gra dostępna za darmo za pośrednictwem usługi i nie wymagająca subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Chociaż Xbox Cloud Gaming rozwija się, nie jest jasne, jak na jego tle wypadają inne usługi przesyłania strumieniowego. Google nie podało liczb Stadii, zanim ogłosiło, że jej usługa strumieniowania gier zostanie zamknięta w styczniu 2023 roku. Nvidia nie podaje regularnie liczby subskrybentów GeForce Now, a Amazon nie dzieli się chętnie liczbami dotyczącymi Luny.

Xbox Cloud Gaming nadal wymaga głównie subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, ale być może eksperyment Fortnite spowoduje, że Microsoft otworzy worek z innymi darmowymi grami. Korzyści są obopólne. Konsumenci uzyskują bezpłatny dostęp do strumieniowego przesyłania gier za pomocą telefonów lub przeglądarki internetowej, a firma Microsoft korzysta z przychodów z zakupów w grach. Jest to model, który, jak można by się spodziewać, Microsoft w przyszłości zastosuje poza samym Fortnite .

Na razie Microsoft pracuje nad obsługą klawiatury i myszy dla Xbox Cloud Gaming, jednocześnie wprowadzając usługę do zestawów słuchawkowych Meta Quest VR. Pracuje też nad rozszerzeniem listy tytułów dostępnych w bibliotece gier.

Czytaj także: Fortnite za darmo w Xbox Cloud Gaming!