Starsze flagowce Samsunga z dostępem do Expert RAW!

Samsung niejednokrotnie zaznaczał, że jego flagowe smartfony mają być sprzętem dedykowanym miłośnikom fotografowania. Między innymi z tego powodu na pokład takich urządzeń trafiają potężne moduły fotograficzne. Teraz natomiast, wiekowe już flagowce koncernu uzyskały możliwość skorzystania z aplikacji Expert RAW!

Expert RAW rozszerza wsparcie!

Expert RAW to aplikacja pozwalająca na jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości aparatów serwowanych nam na pokładzie danego smartfona. Możemy w szerszym zakresie dobierać zakres dynamiki, wykonywać jaśniejsze i wyraźniejsze zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia czy regulować w skrupulatny sposób wszystkie parametry urządzenia (ISO, czas otwarcia migawki, EV, ręczne ustawianie ostrości, balans bieli itp.). Warto wspomnieć także o tym, że fotografie wykonane w omawianej aplikacji zapisywane są zarówno w formacie JPEG, jak i RAW.

Expert RAW działać będzie teraz na smartfonach:

  • Galaxy S20 Ultra,
  • Galaxy Note 20 Ultra,
  • Galaxy Z Fold 2.

Czytaj też: Popularna klawiatura nie dla iOS!

Cieszy fakt, że Samsung pamięta także o użytkownikach swoich starszych smartfonów. Dostęp do cenionego rozwiązania otrzymuje właśnie sprzęt, który wkrótce uzyska ostatnią dużą aktualizację systemu Android. Miejmy nadzieję, że fani wykonywania świetnych zdjęć będą zadowoleni z Expert RAW!

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash