Popularna klawiatura nie dla iOS!

Apple reklamuje swoją platformę mobilną – iOS – jako oprogramowanie nowoczesne, bezkompromisowe i skrojone stricte pod użytkownika. Jak się jednak okazuje, niektóre aplikacje cenione przez fanów Androida nie są dostępne dla sprzętu z Cupertino. Taki los spotkał właśnie niezwykle popularną klawiaturę ekranową – SwiftKey!

Microsoft podjął ważną decyzję!

Pierwsze sygnały związane z porzuceniem przez Microsoft klawiatury w wersji dla iOS były widoczne już od dawna. Aplikacja bowiem nie otrzymała żadnej aktualizacji od ponad roku. Teraz natomiast dowiadujemy się, że zostanie wycofana z App Store 5 października bieżącego roku. Jeśli więc zamierzaliście ją zainstalować, ale jeszcze się za to nie zabraliście – warto zrobić to jak najszybciej.

Klawiatura ma bowiem działać na smartfonach aż do momentu jej usunięcia przez użytkownika. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, to przywrócenie jej na nasze urządzenie, jak i ponowna instalacja nie będą już możliwe. Fani Apple mogą czuć się zawiedzeni. Klawiatura SwiftKey była bowiem bardzo wysoko oceniana w App Store dzięki swojej niesamowitej funkcjonalności.

Czytaj też: Razer tworzy własną konsolkę z… 5G!

No cóż – koncern z Redmond ma prawo prowadzić własną politykę wobec aplikacji, którym patronuje. Miejmy nadzieję, że wkrótce Microsoft poinformuje nas o powodzie podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Użytkownikom iOS radzimy natomiast zawczasu poszukać zamiennika dla SwiftKey.

Grafika tytułowa: Ameen ALmayuf / Unsplash