Spotify z doradcami ds. bezpieczeństwa  

Spotify poinformował, że utworzył Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa, która będzie służyć swoimi eksperckimi kompetencjami w takich kwestiach jak mowa nienawiści, dezinformacja, ekstremizm i nadużycia w Internecie.

Muzyczny serwis strumieniowy podjął takie działania aby kontrolować szkodliwe treści w swojej usłudze przesyłania strumieniowo dźwięku. Według niektórych – w związku z oskarżeniem jednego z podcasterów o rozpowszechnianie dezinformacji na temat COVID-19.

Sarah Hoyle, szefowa serwisu Spotify ds. zaufania i bezpieczeństwa, powiedziała, że ​​rada doradcza nie została utworzona w odpowiedzi na „żadnego konkretnego twórcę lub sytuację”. Raczej ze względu na wyzwania związane z prowadzeniem globalnej usługi w czasie, gdy zagrożenia stale ewoluują.

18 ekspertów, w tym przedstawiciele waszyngtońskiej grupy praw obywatelskich, Centrum Demokracji i Technologii, Uniwersytetu w Gothenburgu w Szwecji oraz Instytutu Technologii i Społeczeństwa w Brazylii, będzie doradzać Spotify w zakresie opracowywania produktów i polityki serwisu.

„Chodzi o to, aby zaangażować tych światowej sławy ekspertów, z których wielu jest w tej dziedzinie od wielu lat, aby nawiązać z nimi relacje” – powiedział Dustee Jenkins, globalna Head of Public Affairs w Spotify.

Rada ma charakter czysto doradczy, a Spotify może przyjąć lub odrzucić jej sugestie.

Na uwagę zasługuje fakt, że informację podał serwis Thomson Reuters, który chwaląc walkę z dezinformacją, nie widzi problemu w tym, że informując o pandemii SARS-CoV-2  posiada w swoich władzach osobę będącą jednocześnie dyrektorem największej firmy produkującej  szczepionki na tego wirusa.

Czytaj także: Spotify sponsorem FC Barcelona