Sony z Hondą – elektryczna konsola na kółkach?

Japoński gigant elektroniczny Sony i producent samochodów Honda utworzyli spółkę joint venture, będą produkować i (od 2025 roku) sprzedawać pojazdy elektryczne.

Sony to kolejny przykład firmy technologicznej wkraczającej do sektora motoryzacyjnego i producentów samochodów, która chce zwiększyć swoje możliwości technologiczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji samochodów, Honda będzie odpowiedzialna za produkcję samochodu we własnych zakładach. Sony opracuje „platformę usług mobilnych” dla samochodu.

Sony jest kluczowym dostawcą czujników obrazu do smartfonów i coraz częściej projektuje chipy do samochodów. Honda w ostatnim czasie przekształciła się w firmę produkującą samochody elektryczne. Japoński producent samochodów zapowiedział, że do 2040 r. wycofa pojazdy napędzane gazem. Honda ma już spółkę joint venture z General Motors, której celem jest opracowywanie nowych pojazdów elektrycznych.

Sony, na styczniowych targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas zaprezentowało dwa koncepcyjne pojazdy elektryczne – Vision-S 01 oraz Vision-S 02.

Rozwój technologii związanej z autonomicznością daje ogromne pole do popisu w kwestii rozrywki. Japoński koncern jest w końcu jedynym z najważniejszych producentów gier, muzyki oraz technikaliów z nimi związanych. Na pewno będzie chciał wykorzystać swoje doświadczenie, oferując klientom swoistą konsolę na kółkach. Wyposażoną oczywiście w łączność 5G, by usprawnić bezproblemowe korzystanie z usług i aplikacji.

Czytaj także: Śmigasz furą i kręcisz filmik dronem. Jednocześnie.