Windows 11 – nowości nadchodzą!

Windows 11 to system, który jest z nami już od kilkudziesięciu miesięcy. Microsoft bardzo się postarał, by było to nowoczesne oprogramowanie pozytywnie wpływające na naszą produktywność. Nie oznacza to, że nie ma co w nim ulepszać. Już wkrótce doczekamy się dużej aktualizacji wprowadzającej do „jedenastki” przydatne nowości.

fot. Microsoft

Co nowego od Microsoftu?

Koncern z Redmond postawi w przypadku kolejnej iteracji oprogramowania na poprawki wykrytych błędów i łatanie luk bezpieczeństwa. Poza tym do Windowsa 11 trafią nowości mające uczynić pracę z systemem jeszcze bardziej efektywną. Na co powinniśmy się nastawiać w nadchodzących tygodniach?

Microsoft zamierza pozwolić nam na szersze zarządzanie ikonami zasobnika systemowego Paska zadań. Poza tym doczekamy się funkcji nagrywania ekranu zintegrowanej z aplikacją Narzędzie wycinanie. Sam Pasek zadań ma natomiast chować się automatycznie po przełączeniu się w tryb tabletu.

Wiosenna aktualizacja Windowsa 11 to również zmiany w wyszukiwarce systemowej. Jej przycisk uzyska funkcję formularza – nie będzie trzeba otwierać dedykowanego menu, by wpisać wyszukiwane frazy. Warto również wiedzieć, że wyszukiwarka pojawi się w Menedżerze zadań, dzięki czemu łatwiej dotrzemy do interesujących nas procesów.

W Notatniku pojawią się karty – dzięki którym w jednym pliku będziemy mogli przechowywać wiele notatek (to zmiana na plus!). Widżety natomiast będą mogły wędrować na dowolną stronę ekranu lub wyświetlać się pełnoekranowo. Do sekcji dostęp otrzymają także aplikacje twórców zewnętrznych, co powinno pozytywnie wpłynąć na funkcjonalność sekcji.

Czytaj też: Sony Xperia 10 V na pierwszych renderach!

Nowości mogą trafić do Windowsa 11 już w marcu lub kwietniu. Dajcie znać w komentarzach, czy na co dzień korzystacie z tego systemu. A może pozostajecie wierni „dziesiątce” tak długo, jak system będzie oficjalnie wspierany?

Grafika tytułowa: Microsoft