Sony Xperia 1 IV już w Polsce!

Sony Xperia 1 IV to zdecydowanie smartfon dla koneserów. Produktów japońskiego koncernu nie widuje się dziś na ulicach na co dzień. Trudno się temu jednak dziwić. Nie są one promowane w mediach tak intensywnie, jak sprzęt Samsunga czy Xiaomi. Poza tym są one… stosunkowo drogie. Wspomniany flagowiec Sony na 2022 rok debiutuje dziś na polskich półkach sklepowych!

fot. Sony

Sony Xperia 1 IV – oferta przedsprzedażowa

Sony Xperia 1 IV to flagowiec pełną gębą. Wskazuje nam na to specyfikacja urządzenia oraz jego możliwości w zakresie fotografii i filmowania. Producent zastosował tutaj ekran OLED o przekątnej 6,5″, rozdzielczości 4K oraz odświeżaniu 120 Hz. Absolutny top! Wcale nie gorzej wygląda specyfikacja urządzenia. Mamy tu procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Na pleckach flagowca umieszczono trzy obiektywy po 12 MP każdy – główny, ultraszerokokątny oraz peryskopowy teleobiektyw. Warto w tym momencie zaznaczyć, że Xperia 1 IV to pierwszy smartfon na świecie pozwalający na 3,5-krotne i 5,2-krotne przybliżenie optyczne oraz płynne przełączanie się między wartościami pośrednimi. Optykę dostarczyła firma ZEISS, a godnym odnotowania jest fakt, że wideo nagramy w 4K przy 120 kl./s. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh i naładujemy ją przewodowo (30W) lub za pośrednictwem ładowarki indukcyjnej.

Obudowa jest wykonana z dwóch tafli szkła hartowanego Corning Gorilla Glass Victus, połączonych metalową ramką. To zdecydowanie jakość wykonania na poziomie Premium. Konstrukcja jest wodoszczelna i pyłoszczelna, zgodnie z normami IP65/IP68. W ofercie przedsprzedażowej osoby, które zdecydują się na zakup nowej flagowej Xperii, otrzymają w prezencie słuchawki Sony WH-1000XM4, które kosztują w sklepach około 1500 złotych. Owa oferta obowiązuje do 12 czerwca 2022 roku (bądź do wyczerpania zapasów).

Czytaj też: Stylus – ciekawy dodatek czy praktyczne narzędzie?

Polska cena Sony Xperia 1 IV jest znana od wczoraj. Smartfon kosztuje sporo, bo aż 6499 złotych. Z pewnością jednak osoby oddane marce Sony, mogące przeznaczyć na urządzenie mobilne taką kwotę, zdecydują się na zakup. Marka Xperia jednak, nadal nad Wisłą będzie linią produktów niszowych.

Grafika tytułowa: Sony