Sony startuje z aktualizacją do Androida 13!

Smartfony Sony Xperia nie są tak popularne chociażby jak produkty Samsunga czy Xiaomi. Niemniej jednak to naprawdę fantastyczne urządzenia, które mają nam sporo do zaoferowania (szczególnie w warstwie fotograficznej). Lada moment na pokład produktów japońskiego koncernu trafi sporo ciekawych nowości!

fot. Sony

Android 13 dla smartfonów Sony na dniach!

Android 13 to najnowsza wersja oprogramowania od Google, która została oficjalnie pokazana w sierpniu, a więc kilka miesięcy temu. Do tej pory swoim urządzeniom udostępniło go niewielu producentów. Chyba najbardziej ambitne plany w tej kwestii ma Samsung, który chce do końca roku zaktualizować prawie wszystkie swoje wspierane urządzenia. Do roboty zabiera się także Sony, które zapowiada zdecydowane działania.

Koncern z Japonii poinformował, że wystartowało wdrożenie Androida 13 dla flagowych smartfonów – Sony Xperia 1 IV oraz Xperia 5 IV. Jeśli więc zakupiliście jedno z tych urządzeń w wolnej sprzedaży, to możecie spodziewać się powiadomienia o nowej wersji systemu w przeciągu kilku lub kilkunastu najbliższych dni. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe oprogramowanie otrzymają ubiegłoroczne flagowce Sony oraz urządzenia takie, jak Xperia 10 IV i Xperia 10 III.

Czytaj też: Huawei Mate 50 Pro najlepszym foto-smartfonem?

Cieszy fakt, że producenci smartfonów z systemem od Google przywiązują coraz większą uwagę do wprowadzania kolejnych aktualizacji. Mam nadzieję, że na przestrzeni kolejnych lat świat Androida dorówna w tej kwestii produktom od Apple.

Grafika tytułowa: Sony