Huawei Mate 50 Pro najlepszym foto-smartfonem?

Producenci smartfonów regularnie prześcigają się – szczególnie w przypadku swoich flagowych modeli – w oferowaniu nam jak najbardziej rozbudowanych i skutecznych funkcji fotograficznych. W ostatnich latach najbardziej intensywnie rywalizacja na tym polu toczyła się między Samsungiem, Huawei a Sony. Obecnie do tej stawki dołączyło Xiaomi wskutek nawiązania współpracy z Leica. Jak się jednak okazuje, najlepszym foto-smartfonem może być ten najmniej obecnie doceniany.

Wielki niedoceniany znów najlepszy?

Mowa o Huawei Mate 50 Pro pozbawionym dostępu do usług Google. Koncern z Chin po raz kolejny pokazuje nam, że mimo kłód rzucanych pod nogi przez Amerykanów, potrafi stworzyć smartfona z najlepszym aparatem fotograficznym na rynku. Urządzenie zostało docenione przez DxOMark. W najnowszym rankingu zajęło pierwsze miejsce strącając z niego Pixela 7 Pro od Google i zdobywając aż 149 punktów.

DxOMark docenił wiele cech chińskiego flagowca. Te najważniejsze to niesamowicie wysoka jakość zdjęć nocnych, fantastyczny zoom, niezła jakość fotografii wykonywanych obiektywem ultraszerokokątnym oraz możliwość kręcenia świetnych materiałów wideo niezależnie od panujących warunków. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że gdyby Huawei odzyskało dostęp do usług Google, byłby to najlepszy smartfon z Androidem na rynku.

Czytaj też: Huawei prekursorem mody na tańsze, składane smartfony?

Na to ostatnie jednak się nie zanosi. Nawet dość liberalna administracja Joe Bidena zaostrza sankcje gospodarcze wobec Chin. Państwo Środka bowiem stara się utrzymywać przyjazne stosunki z reżimami putinowskim i kimowskim, co dla Amerykanów jest nie do zaakceptowania. Miejmy nadzieję, że w najbliższych latach uda się wypracować jakieś rozluźnienie stosunków między USA i Chinami i skorzystają na tym fani Huawei.

Recenzji Huawei Mate 50 Pro możecie się u nas spodziewać już za kilka dni!

Grafika tytułowa: Huawei