Sony prezentuje nowości dla twórców. Aparat ZV-E10 II i obiektyw E PZ 16–50 mm F3.5–5.6 OSS II oficjalnie!

Sony zaprezentowało aparat ZV-E10 II, drugą generację popularnego modelu ZV-E10. Korpus ZV-E10 II jest flagowym aparatem w serii Sony ZV, skierowanej do twórców treści. Aparat jest wszechstronny, kompaktowy i łatwy w użyciu, co czyni go idealnym narzędziem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych twórców.

Zaawansowane funkcje i nowoczesna technologia

ZV-E10 II zawiera wszystkie funkcje cenione w jego poprzedniku, takie jak style twórcze, tryb prezentacji produktu, funkcję rozmywania tła oraz regulowany w wielu płaszczyznach wyświetlacz. Nowy model oferuje jeszcze więcej zaawansowanych funkcji, które ułatwiają obsługę i podnoszą poziom wyrafinowania. Wśród nowości znajdują się zmodernizowany przetwornik CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 26 megapikseli oraz najnowszy procesor obrazu BIONZ XR™. Ulepszono także system AF i ustawienia kinowe Vlog. Aparat wyposażono w pionowy interfejs użytkownika, zasilanie z akumulatora Sony Z o dużej pojemności oraz udoskonalone funkcje łączności, które ułatwiają transmisje strumieniowe na żywo i przesyłanie danych. Kompaktowy korpus, ważący jedynie 377 gramów, doskonale leży w dłoni.

Razem z aparatem ZV-E10 II, Sony wprowadza nowy, kompaktowy obiektyw APS-C z elektryczną regulacją zoomu: E PZ 16–50 mm F3.5–5.6 OSS II. Obiektyw będzie dostępny zarówno oddzielnie, jak i w zestawie z korpusem aparatu. Zmodernizowany model oferuje lepsze właściwości podczas filmowania i udoskonalony system AF. ZV-E10 II posiada funkcje style twórcze i ustawienia kinowe Vlog, które pozwalają na tworzenie treści o wysokiej jakości. Użytkownicy mogą wybierać spośród 10 stylów, a także dostosowywać parametry efektów, zapisując swoje preferencje w pamięci aparatu. Ustawienia kinowe Vlog pozwalają na szybkie uzyskanie filmowego wyglądu materiałów wideo, automatycznie dobierając proporcje obrazu, liczbę klatek na sekundę i szybkość przejść AF.

Aparat ZV-E10 II wyposażono w system AF z 759 polami wykrywającymi fazę, funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym i Real-time Eye AF. Przetwornik CMOS Exmor R o zakresie czułości ISO 100–32 000 zapewnia wysoką czułość przy niskim poziomie szumów. Korpus APS-C współpracuje z ponad 70 obiektywami Sony z mocowaniem typu E. Szybkość odczytu i oversampling z rozdzielczości 5,6K umożliwiają przekształcanie dużych ilości danych w piękne filmy 4K w jakości do 60p. Elektroniczny system stabilizacji Active Mode dokładnie mierzy i kompensuje drgania korpusu, stabilizując obraz bez pogorszenia mobilności.

Aparat zasilany jest akumulatorem Z (NP-FZ100), umożliwiającym ciągłe nagrywanie przez 195 minut. Nowy, pionowy interfejs użytkownika automatycznie dostosowuje zawartość ekranu podczas rejestracji obrazu w układzie pionowym. Funkcje takie jak „Prezentacja produktu”, rozmywanie tła, tryb automatyki ekspozycji z priorytetem twarzy i efekt gładkiej skóry poprawiają jakość tworzonych materiałów.

Korpus ZV-E10 II i obiektyw E PZ 16–50 mm F3.5–5.6 OSS II będą dostępne pod koniec lipca 2024 r.

Czytaj też: Reuters wybiera kamery Sony jako wyposażenie grup wideo na całym świecie

Grafika tytułowa: Sony