Sony ma duży problem! PlayStation 4 również coraz trudniej dostępne?

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym, że na arenie międzynarodowej nowe konsole Xbox radzą sobie całkiem nieźle – w przeciwieństwie do PlayStation. Najnowsza konsola Sony, czyli PS5, nadal notuje ogromne problemy z dostępnością. Na zamówione egzemplarze trzeba czekać niezwykle długo i dodatkowo osiągają one niebotyczne ceny. Jak się okazuje, wkrótce Japończycy mogą się zmagać z równie poważnym problemem.

PlayStation 4 nadal w produkcji. Mimo to dostępność coraz bardziej ograniczona!

Sony w ostatnim czasie poinformowało o zwiększeniu produkcji PlayStation 4. Ma to być odpowiedź na potrzeby rynku oraz coraz większy popyt nawet na starszą generację konsoli. Półki w sklepach, na których zwykły stać PS4 świecą pustkami nie tylko w Polsce, ale i za Oceanem. Co ciekawe, także akcesoria do PS4 i PS5 są coraz trudniej dostępne. I to nie są dobre wieści dla graczy.

Czytaj też: Abonament od PlayStation coraz bliżej! Co wiadomo już teraz?

Sony musi znaleźć remedium na zaistniałe kłopoty choćby z tego względu, że na 2022 rok planowane są premiery tak znamienitych i ekskluzywnych dla PlayStation tytułów, jak Gran Turismo 7, Horizon Forbidden West oraz God of War: Ragnarok. Popyt na konsole PlayStation nie będzie więc malał, ale teoretycznie będzie jeszcze większy niż obecnie.

Fanom marki pozostaje trzymać kciuki za to, żeby producent szybko znalazł złoty środek na wspomniane problemy. Być może, w dobie problemów z dostępnością komponentów niezbędnych do produkcji PS5 trzeba będzie zrobić krok w tył i wszystkie moce przerobowe przerzucić na produkcję PS4? Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści.