Call of Duty jednak dla PlayStation? Microsoft uspokaja!

Przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft wzbudziło wiele kontrowersji choćby z tego względu, że gracze obawiali się utraty ulubionych tytułów dla konsol PlayStation. Jak dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, sama transakcja zostanie prześwietlona przez Federalną Komisję Handlu (FTC), która sprawdzi czy nie zaszkodzi ona branży. Koncern z Redmond uspokaja natomiast właścicieli konsol od Sony.

Call of Duty dla użytkowników PlayStation? Seria nie będzie na wyłączność!

Jak się okazuje, seria Call of Duty nie zostanie zarezerwowana wyłącznie dla właścicieli komputerów z Windowsem i konsol Xbox. Microsoft zapewnia, że nie zamierza podejmować aż tak radykalnych praktyk monopolistycznych. Informacje potwierdził Phil Spencer, który jednocześnie zapewnił, że wszystkie zobowiązania Activision-Blizzard wobec Sony zostaną dotrzymane.

Możemy więc być pewni, że zarówno Call of Duty, jak i pozostałe popularne tytuły od Activision-Blizzard będą wydawane również na PlayStation, niezależnie od tego, że to Microsoft zakupił znane studio. Właściciele konsol od Sony nie muszą więc się obawiać tego, że dla ulubionych gier będą musieli zmieniać platformę, do której przywykli przez lata.

Czytaj też: Wielka transakcja nie wypali? FTC zbada przejęcie Activision Blizzard!

Trudno się dziwić takim deklaracjom Microsoftu. Z jednej strony koncern musi postępować ostrożnie, by nie zostać oskarżonym o praktyki monopolistyczne (mogłoby to zablokować transakcję wartą 70 miliardów dolarów). Z drugiej strony użytkownicy PlayStation to wciąż klienci, na których Amerykanie zarobią niemałe pieniądze pochodzące z dystrybucji tytułów Activision-Blizzard.