Sony chwali się sprzedażą PS5

Sony oficjalnie ogłosiło, że sprzedaż konsol do gier PlayStation 5 na całym świecie osiągnęło pułap 20 milionów sztuk. Jeszcze w tym roku firma znacznie zwiększy produkcję swojego flagowego produktu.  

W porównaniu z liczbą 19,3 miliona, która została oficjalnie ogłoszona zaledwie trzy tygodnie temu, japoński gigant w tym czasie sprzedał kolejne 700 tysięcy PS5.

„Od premiery PS5 nasze zespoły pracowały niestrudzenie, aby zaoferować użytkownikom konsolę prawdziwie nowej generacji. Szturmem podbiła ona świat i chcemy skorzystać z okazji, aby podziękować fanom za ich wsparcie”. Tymi słowami podsumowała to wydarzenie Veronica Rogers, wiceprezes i dyrektor ds. globalnej sprzedaży i operacji biznesowych Sony Interactive Entertainment.

„Fanom, którzy nie byli jeszcze w stanie zdobyć konsoli, chcemy powiedzieć, że planujemy znaczny wzrost produkcji PS5 na ten rok. Chcemy zapewnić, że PlayStation 5 będzie dostępne dla każdego, kto chce je kupić” – dodała.

Według ostatniego raportu finansowego Sony potwierdziło, że PS5 w pierwszym pełnym roku finansowym potrzebowało zaledwie 82 minut, by sprzedać 80 tysięcy konsol. Taki sam wynik poprzednia konsola PlayStation 4 osiągała po 9 dniach.

Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że PlayStation 5 osiągnęło 20 mln w 18 miesięcy i 22 dni (568 dni), a PS4 dobiło do tego wyniku po 15 miesiącach i 14 dniach (471 dni).

Uważa się, że jest to skutek niedoboru półprzewodników na świecie i popytu przewyższającego podaż.

Czytaj także: Sony oficjalnie startuje ze sprzedażą nowych paneli i kontrolerów do PS5