Android Auto – spore zmiany w drodze!

Android Auto to główny rywal Apple CarPlay i jeden z najważniejszych interfejsów samochodowych. Koncern z Mountain View nieustannie rozwija swoją usługę po to, by była dla kierowców jak najbardziej praktyczna i intuicyjna w obsłudze. Już wkrótce Amerykanie wdrożą w jej przypadku ważną i odczuwalną dla wszystkich zmiany. Co warto o niej wiedzieć?

To koniec Android Auto na ekranie smartfona!

Do tej pory z Android Auto mogliśmy korzystać na ekranie wbudowanym w nasze samochody bądź też na ekranie smartfona (dzięki apce Android Auto for Phone Screens). Już jednak jakiś czas temu w sieci gruchnęła informacja wskazująca na to, że ta druga funkcja zostanie przez Google wyłączona. Nie podawano jednak żadnych konkretnych dat odnośnie do tego, kiedy zmiana miałaby zostać wprowadzona w życie. W ostatnich dniach mamy jednak do czynienia z komunikatami we wspomnianej aplikacji Android Auto for Phone Screens. Wskazują one na nadchodzące wyłączenie usługi.

Jeśli jednak przywykliście do korzystania z Android Auto na ekranie smartfona, to mam dla Was dobre wieści. Google testuje w aplikacji Mapy funkcję zwaną Driving Mode. Jej zadaniem będzie zastąpienie Android Auto for Phone Screens. Na tą chwilę jednak nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać udostępnienia jej w Polsce. Mam nadzieję, że koncern z Mountain View wkrótce uświadomi nas w tej kwestii.

Czytaj też: Amoniak – źródło mocy dla ciągników

Google najwyraźniej chce skupić się optymalizacji Android Auto używanego przez nas na ekranach samochodowych systemów inforozrywki. Już jakiś czas temu pojawiły się głosy, że interfejs w jego przypadku zostanie mocno przeprojektowany w pozytywnym kierunku. Obyśmy w tym wypadku wdrożenia doczekali się jak najszybciej!

Grafika tytułowa: Nabeel Syed / Unsplash