Snapdragon 8 Gen 1+ szybciej niż zakładaliśmy?

Snapdragon 8 Gen 1+ to potencjalny następca obecnie flagowego procesora od Qualcomma. Do tej pory jego premiery spodziewaliśmy się w drugiej połowie bieżącego roku – bliżej jesieni. Jak się jednak okazuje producent może nas uraczyć nieco wcześniejszą premierą. Przyczyną jest niedoskonałość poprzednika, który według doniesień użytkowników i opinii testerów ma spore problemy z throttlingiem.

fot. Qualcomm

Snapdragon 8 Gen 1+ może zniwelować mankamenty poprzednika

Throttling to bardzo niekorzystne zjawisko – zarówno dla smartfona, jak i dla jego użytkownika. W najprostszych słowach to problemy z temperaturami osiąganymi przez dany procesor. Wskutek throttlingu dochodzi do obniżania wydajności z uwagi na wysokie temperatury. Smartfon zaczyna robić się wtedy nieprzyjemnie gorący, a wszystkie zadania wykonywane za jego pośrednictwem nie są tak płynne, jakbyśmy tego oczekiwali.

Throttling to główny problem Snapdragona 8 Gen 1. Producent zdaje sobie z tego sprawę, więc przyśpieszy wprowadzenie na rynek następcy wspomnianego procesora. Pierwotnie nowy Snapdragon 8 Gen 1+ miał trafić na rynek i na pokład flagowych urządzeń w drugiej połowie bieżącego roku. Jak się jednak okazuje, oficjalnej premiery nowego układu możemy się doczekać już w… maju!

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze smartwatche do 1000 złotych

Pozostaje mieć nadzieję, że producent procesorów Snapdragon – firma Qualcomm – wyciągnie wnioski i zaoferuje nam dopracowany procesor nie sprawiający problemów z przegrzewaniem się. Warto jednak pamiętać, że także sami producenci smartfonów muszą zadbać o to, by na pokładzie swoich urządzeń oferować dopracowane systemy chłodzenia.

Grafika tytułowa: Qualcomm