Snapchat+ oficjalnie! Zapłacisz?

A jednak! Snap ogłosiło właśnie start płatnej usługi Snapchat+. To dość niecodzienna decyzja, ponieważ konkurencja taka, jak Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok nie zdecydowała się jeszcze na wdrożenie takiego sposobu na zarobkowanie na użytkownikach. Co warto wiedzieć o nowości?

Jakie możliwości daje Snapchat+?

Snapchat+ to subskrypcja dla najbardziej oddanych i zaangażowanych użytkowników popularnego serwisu społecznościowego. Według zapowiedzi jego twórców, abonament ma zapewnić dostęp do eksperymentalnych i przedpremierowych funkcji Snapchata oraz nadawać priorytet subskrybentom w zakresie wsparcia technicznego. Brzmi ciekawie, prawda? Na pewno jednak w Waszych głowach rodzi się teraz pytanie – ile trzeba zapłacić za Snapchat+?

Miesięczny koszt subskrypcji to 3,99 USD, co w przeliczeniu na polską walutę daje nam około 20 złotych. Nie jest to cena oderwana od rzeczywistości. Pilotażowo Snapchat+ dostępny jest w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jeśli spotka się z pozytywnym odzewem użytkowników, to nowość z pewnością trafi do kolejnych krajów.

Czytaj też: OneDrive jako album ze zdjęciami! Co warto wiedzieć?

Jak myślicie? Czy Snapchat+ znajdzie na całym świecie takie grono amatorów, by wdrożenie płatnego planu można było uznać za sukces? Aby się o tym przekonać, będziemy musieli poczekać kilka miesięcy do momentu, w którym przedstawiciele platformy ogłoszą wyniki finansowe obejmujące Snapchat+.