Smartfony z Androidem z przydatną funkcją!

Smartfony z Androidem stanowią lwią część rynku telefonów komórkowych. Google zdaje sobie sprawę z popularności swojego systemu i stara się wdrażać w jego przypadku ciekawe rozwiązania ułatwiające nam życie na co dzień. Tym razem mamy doczekać się wygodniejszego zarządzania hasłami dzięki przydatnej nowości!

Dostęp do haseł przechowywanych w Google łatwiejszy!

Najnowsza aktualizacja Usług Google Play (wersja 22.18 lub nowsza) pozwala na dodanie do ekranu domowego smartfona skrótu do google’owskiego menedżera haseł. Dzięki temu nie będzie konieczne przebijanie się przez dziesiątki submenu by efektywnie nimi zarządzać. Odpowiednią opcję zawsze będziemy mieć w zasięgu ręki. To bardzo ważna kwestia w kontekście bezpieczeństwa naszych prywatnych danych.

Jak dodać skrót do ekranu domowego? To proste! Wystarczy pokierować się do odpowiedniej opcji według następującego schematu:

Ustawienia > Prywatność > Usługa autouzupełniania w Google > Hasła

Ostatnie podmenu zawiera teraz opcję Dodaj skrót do ekranu głównego. Po jej wybraniu bezpośredni odnośnik do menedżera haseł pojawi się na ekranie domowym Androida.

Czytaj też: iPhone i Pixel z potężnymi aparatami?

Niestety na moim smartfonie z Androidem 12 rozwiązanie nie jest jeszcze dostępne. Być może Google udostępnia je kolejnym użytkownikom w transzach. Mam nadzieję, że już za kilka dni dane mi będzie je przetestować.