iPhone i Pixel z potężnymi aparatami?

Samsung w ostatnim czasie dał nam do zrozumienia, że w przyszłorocznych flagowcach może postawić na potężną matrycę o rozdzielczości 200 MP. Jak się okazuje, tej decyzji mogą pozazdrościć koreańskiemu koncernowi konkurenci. Czy równie imponujące matryce trafią na pokład Pixela oraz iPhone?

Aparaty 100 MP w smartfonach Google i Apple?

Do tej pory koncerny Apple oraz Google nie przywiązywały dużej wagi do ilości megapikseli w aparatach montowanych na pokładzie smartfonów. W znacznie większym stopniu uwagę zarówno w Cupertino oraz w Mountain View przykładano do rozwiązań programistycznych oraz algorytmów odpowiadających za wysoką jakość wykonywanych zdjęć. W niedalekiej przyszłości jednak filozofia obrana przez dwa wspomniane koncerny może ulec drastycznej zmianie.

Mówi się o tym (na razie są to nieoficjalne doniesienia), że zarówno Apple, jak i Google w najbliższych latach mogą postawić na matryce o rozdzielczości 100 MP. Odpowiednie rozwiązania pomocne w przeforsowaniu takiej zmiany miałby dostarczyć japoński gigant branży fotograficznej – Sony. Obydwa wspomniane koncerny zajmujące się produkcją smartfonów do tej pory bowiem ściśle współpracowali z Japończykami, jeśli chodzi o dostawy aparatów dla smartfonów.

Czytaj też: Amazfit Bip 3 Pro lada moment w Polsce!

Póki co nie wiadomo, kiedy na rynek miałyby trafić pierwsze smartfony Google i Apple wyposażone w aparaty o rozdzielczości 100 MP. Myślę jednak, że jest to bardziej kwestia kilku lat, niż kilkunastu miesięcy. Gdy tylko pojawią się jakieś wieści w tej kwestii – będziemy Was informować.

Grafika tytułowa: AB / Unsplash