Smartfon Google Pixel Fold nadal w opracowaniu! Co o nim wiemy?

Chęć posiadania w ofercie nowoczesnego, składanego smartfona, wyposażonego w elastyczny ekran ogarnęła już chyba wszystkich producentów. Tego typu urządzenie wydać chce także koncern Google. Pixel Fold nadal jest jednak opracowywany przez konstruktorów z Mountain View. Co wiemy na jego temat i na jakim etapie są obecnie prace? Sprawdzamy!

Źródło: LetsGoDigital/WaquarKhanHD

Google Pixel Fold wyznaczy trendy w segmencie?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Google Pixel Fold będzie krótszy i szerszy niż Galaxy Z Fold 3 firmy Samsung. Jego gabaryty będą zbliżone do OPPO Find N. Wewnętrzny wyświetlacz urządzenia ma prezentować się dość nowocześnie dzięki temu, że charakteryzowały go będą dość wąskie ramki. Zewnętrzny ekran natomiast będzie stosunkowo szeroki, dzięki czemu pisanie za jego pośrednictwem wiadomości nie powinno być dla użytkownika udręką.

Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida 12L. Możemy założyć, że podobnie jak w przypadku tradycyjnych Pixeli, Google postawi na autorski procesor Tensor oraz świetną optymalizację oprogramowania. Smartfon może zaoferować nam dostęp do 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej na dane użytkownika. Tak zaprojektowany sprzęt powinien poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami. Spodziewajmy się także zadowalających funkcji fotograficznych (Google znane jest z dbania o ten aspekt).

Czytaj też: Xiaomi 12 Ultra może rozczarować!

Oczywiście nie powinniśmy zakładać, że Google Pixel Fold będzie tani. Spodziewajmy się, że jego cena może przekroczyć 5000 złotych. Mam jednak nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam znaczące obniżenie cen składanych smartfonów. W końcu już na targach CES, TCL pokazał nam, że takie urządzenia nie muszą być horrendalnie drogie.

Grafika tytułowa: LetsGoDigital/WaquarKhanHD