Xiaomi 12 Ultra może rozczarować!

Xiaomi 12 Ultra to obecnie chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów chińskiego koncernu. Fani marki liczą na to, że producent postawi w jego przypadku na absolutnie topową specyfikację. Mają prawo tego oczekiwać po urządzeniu mającym pełnić rolę najpotężniejszego smartfona koncernu z Chin na rynku. Jak się jednak okazuje, Xiaomi 12 Ultra może srogo nas rozczarować.

fot. Xiaomi

Przestarzały aparat w Xiaomi 12 Ultra?

Jeśli chodzi o podstawową specyfikację, to oczywiście Xiaomi 12 Ultra zaoferuje nam bardzo wydajne podzespoły. Spodziewajmy się więc procesora Snapdragon 8 Gen 1., sporej ilości pamięci RAM oraz tej dedykowanej na pliki użytkownika. Narzekać nie będziemy też z pewnością na parametry ekranu flagowca. Smaczkiem ma być fenomenalna szybkość ładowania Xiaomi 12 Ultra. Wiarygodne źródła wskazują na to, że flagowca naładujemy z mocą 150W.

Zawieść na całej linii może nas natomiast zestaw aparatów. Pod tym względem możemy nie doczekać się rewolucji, ani nawet ewolucji względem poprzednika. Xiaomi 12 Ultra ma bowiem postawić na następujące obiektywy: 50 MP + 48 MP + 48 MP z 5x zoomem optycznym, 10x zoomem hybrydowym i 120x zoomem cyfrowym. Wobec następcy jednego z najpotężniejszych smartfonów na rynku mamy prawo wymagać o wiele więcej.

Czytaj też: Exynos 2200 opóźniony! Jak tłumaczy to Samsung?

Mam nadzieję, że Xiaomi bardzo pozytywnie zaskoczy nas jeszcze w kwestii możliwości fotograficznych swojego najmocniejszego smartfona. W przeciwnym razie bardzo ciężko będzie dotrzymać kroku Samsungowi, którego seria Galaxy S22 zapowiada się na ten moment wybornie. Czekamy więc na kolejne przecieki związane z Xiaomi 12 Ultra!

Grafika tytułowa: Xiaomi