Smartfony Samsung najszybsze na rynku? Nadchodzi nowy standard pamięci!

Smartfony Samsung od dłuższego czasu są liderami, jeśli chodzi o segment urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Oferują nam satysfakcjonujące wsparcie, dobrze zoptymalizowane oprogramowanie i niezłe podzespoły. Te ostatnie wkrótce będą jeszcze mocniejsze. Koncern z Korei bowiem przedstawił właśnie autorskie moduły pamięci UFS 4.0.

fot. Samsung

Oto pamięć UFS 4.0!

Myślę, że najważniejszą kwestią związaną z nowymi pamięciami są ich technikalia. Bazują one na kościach V-NAND 7. generacji. Dzięki zastosowanym w ich przypadku rozwiązaniom odczyt sięga 4200 MB na sekundę, zapis natomiast – 2800 MB na sekundę. Nowe pamięci to także poprawiona energooszczędność. Samsung informuje, że standard UFS 4.0 to aż o 46% większa energooszczędność w stosunku do pamięci UFS 3.1.

Kości zaoferują nam różne pojemności. Maksymalnie będzie to 1 TB przestrzeni na dane. Myślę jednak, że możemy się spodziewać także wariantów 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Swój debiut moduły zaliczą z pewnością w przypadku przyszłorocznych flagowców z rodziny Galaxy S23. Premiera na kilka miesięcy przed debiutem tegorocznych składanych Samsungów może nam jednak sugerować, że nowe pamięci zagoszczą także na pokładzie modeli Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4 (ich prezentacji spodziewamy się w sierpniu).

Czytaj też: Samsung wprowadza nowości do starszych flagowców!

Smartfony Samsung dzięki nowym, wydajnym pamięciom mogą zyskać status najszybszych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Jestem ciekaw jak będą wypadały w różnych benchmarkach. Tego dowiemy się jednak dopiero za kilka miesięcy. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Grafika tytułowa: Samsung