Mafia 4 w drodze! Co o niej wiemy?

Mafia to seria gier, które popularność zdobyły na kanwie sukcesu serii GTA. Mechanika rozgrywki w tych produkcjach jest bardzo zbliżona, jednak fabuła poszczególnych części Mafii rozgrywa się w zupełnie innych ramach czasowych w pierwszej połowie XX wieku (jedynie w przypadku Mafii III – nieco później). Trylogia ma ogromne rzesze fanów na całym świecie. Trudno więc się dziwić, że ogromną radość wśród graczy wzbudziła zapowiedź gry Mafia IV!

Mafia IV będzie hitem?

W tej chwili o samej produkcji wiemy stosunkowo niewiele. Odpowiadało będzie za nią studio Hangar 13 prowadzone przez Nicka Baynes’a. Na producencie wywierana będzie ogromna presja ze strony społeczności skupionej wokół serii Mafia. Jako że trylogia oferowała nam niesamowitą jakość i potężną miodność rozgrywki, tego samego będziemy wymagać od Mafii IV.

Tytuł ma powstać na ultranowoczesnym silniku Unreal Engine 5. Możemy więc być niemal pewni, że oprawa graficzna produkcji będzie bardzo realistyczna i powali nas na kolana (przez to Mafia IV będzie wymagała mocnego sprzętu, aby grać w komfortowych warunkach). Sama fabuła ma stanowić prequel do znanej trylogii. Możemy się więc spodziewać, że osadzona będzie w ramach czasowych przed latami 30. XX wieku.

Czytaj też: Fortnite za darmo w Xbox Cloud Gaming!

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze wieści związane z produkcją. Jest ona dopiero w powijakach, więc z pewnością poczekamy jeszcze kilka bądź kilkanaście tygodni na jakieś konkrety ze strony producenta. Mam nadzieję, że Mafia IV nie zawiedzie oczekiwań fanów. O ich serca i portfele będzie musiało walczyć z również pozostającym w fazie produkcji GTA VI.