Six Major w Szwecji

Ubisoft ogłosił właśnie, że Six Major, jeden z największych turniejów Rainbow Six Siege na świecie, odbędzie się w dniach 8-14 listopada w Gävle w Szwecji.

Wydarzenie miało początkowo odbyć się w Azji, ale plany uległy zmianie ze względu na ograniczenia w tamtym regionie związane z COVID-19.

Szwecja po raz pierwszy zorganizuje te zawody, choć ze względu na tamtejsze protokoły pandemiczne obecność publiczności na miejscu nie będzie dozwolona. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ogłoszenie pandemii wpłynęło na plany Ubisoftu – w lutym Six Major zaplanowany w Paryżu został odwołany zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem.

W szwedzkim turnieju pojawią się zakwalifikowane drużyny Rainbow Six Siege z lig regionalnych z całego świata. Ostatnią edycję turnieju, która odbyła się w sierpniu w Meksyku, wygrała brazylijska organizacja Team one. Six Sweden Major, jak nazywa się dokładnie to wydarzenie, ma pulę nagród w wysokości 500 000 USD. Zostaną także przyznane punkty do globalnego rankingu, który obowiązuje uczestników Six Invitational 2022, najważniejszego turnieju Rainbow Six Siege w kolejnym sezonie.

Ostateczne szczegóły imprezy są wciąż dopracowywane i zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.