Ikona Twitch’a pozostaje na platformie

Popularny gracz i streamer, współzałożyciel północnokoreańskiej organizacji esportowej FaZe Clan – Nickmercs (Nicholas Kolcheff) odnowił swoją współpracę z należącą do Amazona platformą streamingową Twitch.

Sports Business Journal donosi, że Kolcheff negocjował z konkurencyjną platformą YouTube Gaming, ale ostatecznie podjął decyzję o pozostaniu na Twitch’u. Inni streamerzy, tacy jak Benjamin „DrLupo” Lupo i Tim „TimtheTatman” Betar, podpisali ekskluzywne umowy z YouTube Gaming na początku września.

Kolcheff, grający głównie w w Fortnite Battle Royale , Call of Duty: Warzone i Apex Legends, ma obecnie 15 mln obserwujących na Twitch’u, a także 67 tys. aktywnych i płacących subskrybentów. Ma również lojalną społeczność fanów, których nazywa „MFAM” (lub Rodzina Mercs), promującą sprawność fizyczną i regularnie organizującą turnieje skupione wokół społeczności. Na początku tego roku Nickmercs dołączył do innych członków FaZe, aby pojawić się na okładce Sports Illustrated . Został nazwany pierwszym „graczem-sportowcem” jako globalny ambasador marki Under Armour. Zdobył miliony wiernych fanów, którzy nie tylko oglądają, jak gra w gry na żywo, ale także stosują się do jego zaleceń dotyczących kondycji i stylu życia. 

Szacuje się, że w 2019 roku zarobił 6 milionów dolarów i był w 10 najlepiej zarabiających graczy w tym roku.

Warunki nowej umowy Kolcheffa na Twitchu nie zostały ujawnione, można się domyślać, że Twitch musiał sięgnąć głęboko do kieszeni, aby zachęcić go do pozostania.