Oto zmiany Xiaomi w zdrowotnych aplikacjach mobilnych!

Xiaomi to jeden z najważniejszych producentów smartfonów na świecie. Oprócz tego Chińczycy dostarczają nam całkiem pokaźną ilość urządzeń z kategorii elektroniki noszonej, mających monitorować na bieżąco nasz stan zdrowia. Oczywiście taki sprzęt musi być obsługiwany przez odpowiednie aplikacje. W tym przypadku Xiaomi postawi wkrótce na małą rewolucję!

fot. Xiaomi

Mi Fitness – nowa, uniwersalna aplikacja od Xiaomi!

Xiaomi wprowadziło do swojej oferty całkiem sporo urządzeń z kategorii elektroniki noszonej. Mowa tutaj chociażby o opaskach z rodzimy Mi Band, czy inteligentnych zegarkach Xiaomi Watch. Do tej pory do ich obsługi potrzebowaliśmy dwóch odrębnych aplikacji – Xiaomi Wear oraz Xiaomi Health. Zostaną one zastąpione przez nowy program o nazwie Mi Fitness.

Owa aplikacja będzie kompatybilna z następującymi urządzeniami: Xiaomi Watch 1SXiaomi Watch 1S Active, Mi Smart Band 6, Redmi Smart Band Pro, Mi Watch, Mi Watch Lite i Redmi Watch 2 Lite. Starsze urządzenia wspierane będą w ramach aplikacji Mi Fit, która zmieni swoją nazwę na Zepp Life. Mi Fitness natomiast umożliwi automatyczny transfer danych treningowych na platformy Strava i Apple Health.

Czytaj też: Flagowce od Xiaomi oficjalnie w Europie!

Jeśli wierzyć zapewnieniom koncernu z Chin, wreszcie w jego portfolio aplikacji może zapanować względny porządek. To świetna informacja dla użytkowników, którzy nie będą już musieli instalować wielu apek do różnych celów. Wystarczy im jedna – uniwersalna. Czekamy z niecierpliwością!

Grafika tytułowa: Xiaomi