Samsung poprawi aparaty do selfie we flagowcach!

Samsung to najważniejszy producent smartfonów z Androidem na świecie. Koncern z Korei posiada w swojej ofercie fantastyczne flagowce, jednak dawno nie poczynił postępów, jeśli chodzi o rozwój ich aparatów do selfie oraz rozmów wideo. Jak się jednak okazuje, w przyszłym roku może czekać nas w tej kwestii pozytywne zaskoczenie!

fot. Samsung

Seria Galaxy S23 z obłędną frontową kamerą?

Samsung nie lubi stawiać w przypadku swoich flagowych smartfonów na rewolucyjne zmiany. Dlatego też rokrocznie stawia na pewne usprawnienia, które poprawiają ogólne odczucia z użytkowania serii Galaxy S, ale jednocześnie wdraża je bardzo zachowawczo, by z różnych względów nie tracić zaufania fanów. Tak się składa, że od lat nie zmienił się aparat do selfie w smartfonach Galaxy S – to sprawdzony moduł 10 MP, który ze stawianych przed nim zadań wywiązuje się całkiem nieźle. Koncern z Korei musi jednak nadążać za konkurencją i z tego powodu w przyszłym roku najpewniej postawi na zmiany w tej materii.

Rozdzielczość kamerki do selfie w serii Galaxy S23 wzrośnie do 12 MP. Zmiana z pozoru niewielka, jednak będzie to nowocześniejszy moduł oferujący poprawioną jakość zdjęć i nagrań. Podobne zmiany dotkną także modelu Galaxy S23 Ultra. Tu jednak nastąpi progres z poziomu kilkuletniego modułu o rozdzielczości 40 MP do kamerki 48 MP. Powinniśmy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z doniesieniami nieoficjalnymi, które muszą zostać potwierdzone w jakichś wiarygodnych źródłach, byśmy mogli brać je na serio.

Czytaj też: Szwedzkie „Nie” dla Huawei 5G

Na konkretne przecieki związane z serią Galaxy S23 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Zazwyczaj pojawiają się one (w odniesieniu do serii Galaxy S) wczesną jesienią. Miejmy nadzieję, że koncern z Korei nie będzie nam kazał czekać na wieści zbyt długo po premierze swoich składanych modeli.

Grafika tytułowa: Samsung