Samsung goni Apple? Seria Galaxy S23 z ważną funkcją!

Seria Galaxy S23 to obecnie zdecydowanie najbardziej wyczekiwane smartfony od koreańskiego koncernu. Ze względu na nadchodzącą wielkimi krokami premierę urządzeń dowiadujemy się na ich temat coraz więcej. Jedna z ich funkcji może zaskoczyć fanów Androida! Która i co o niej wiemy?

Źródło: OnLeaks/Smartprix

Łączność satelitarna w Samsungach?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Samsung opracowuje technologię komunikacji satelitarnej dla serii Galaxy S23, z Iridium jako pozornym partnerem satelitarnym. ET-News podaje też, że koncern z Korei pracuje nad przesyłaniem wiadomości tekstowych i zdjęć niskiej jakości przez satelitę. Oznaczałoby to, że gigant nie tylko chce wzorować się na Apple, ale i pójść o krok dalej oferując bardziej rozbudowane funkcje.

„Moda” na komunikację satelitarną rozkręca się na dobre. Warto bowiem wspomnieć o tym, że operator komórkowy T-Mobile ogłosił ostatnio partnerstwo ze Starlink w zakresie komunikacji satelitarnej. Beta testy rozwiązania mają wystartować za rok. Usługa ma początkowo zostać ograniczona do wiadomości SMS, MMS i wspieranych komunikatorów. W przyszłości jednak zostanie wprowadzone wsparcie dla rozmów i transmisji danych.

Czytaj też: Arcydzieło Omegi na 60-lecie Jamesa Bonda!

Najbliższe lata mogą przynieść bardzo ciekawe rozwiązania w kwestii rozwoju rozwiązań telefonii satelitarnej „dla ludu”. Bardzo możliwe, że już wkrótce usłyszymy o wprowadzeniu rozmów i wiadomości alarmowych za pośrednictwem satelity przez kolejnych, ważnych producentów.

Zdjęcie tytułowe: OnLeaks/Digit.in