Philips Hue w służbie oszczędności!

Philips to koncern, który klientom oferuje produkty z różnych kategorii – od telewizorów, przez małe AGD, elektryczne maszynki do golenia po inteligentne oświetlenie. Dziś zajmiemy się właśnie tą ostatnią grupą produktów. Gigant z Holandii zapewnia, że oświetlenie Philips Hue pozwoli na oszczędzanie energii i pieniędzy w naszych domach i mieszkaniach. Dlaczego?

fot. Philips

Energooszczędne lampy Philips Hue

Według wyliczeń Philipsa, oświetlenie odpowiada za ok. 9% zużycia energii elektrycznej w przeciętnym domu. Więcej prądu zużywamy wyłącznie wtedy, gdy zarządzamy temperaturą w pomieszczeniach, temperaturą wody czy też podczas korzystania z domowej elektroniki. Gigant zapewnia, że już przejście z konwencjonalnego oświetlenia na inteligentne systemy oświetleniowe LED pozwala zaoszczędzić na co dzień do 85% energii.

Sposobem na efektywne zarządzanie energią w domu może być korzystanie z oświetlenia smart Philips Hue. Dzięki licznym czujnikom i procesom automatyzacji energia zużywana jest przez lampy tylko wtedy, gdy faktycznie jest to konieczne. Możemy też korzystać z zaprogramowanych przez producenta energooszczędnych scen oświetlenia, dzięki którym za prąd zapłacimy mniej.

Najbardziej energooszczędne sceny to Galaktyka, Krwawy księżyc i Początek, z których każda redukuje zużycie energii o 88%. Na drugim miejscu plasują się Tokio i Motown, z których każda ogranicza zużycie energii nawet o 87%. Użytkownicy Philips Hue mogą skorzystać z tych scen, tworząc wyjątkową atmosferę podczas kolacji z przyjaciółmi lub relaksu na sofie.

Czytaj też: Arcydzieło Omegi na 60-lecie Jamesa Bonda!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, jak Wy oszczędzacie energię w Waszych domach i mieszkaniach. Korzystacie z inteligentnego oświetlenia? A może macie inne sprawdzone sposoby?

Grafika tytułowa: Philips