Samsung Galaxy Z Fold 5 z wyczekiwaną nowością?

Samsung Galaxy Z Fold 5 to smartfon, który swoją premierę zaliczy dopiero latem. Nie oznacza to jednak, że do sieci nie mogą już trafiać pewne informacje na jego temat. Koncern z Korei cały czas pracuje nad dopracowaniem konstrukcji swoich składanych urządzeń. Owe prace mają znaleźć odzwierciedlenie właśnie w tegorocznym modelu.

fot. Samsung

Koniec problemów ze stylusem?

Nie sposób nie zauważyć, że seria Galaxy Z Fold oferuje użytkownikom wsparcie dla dedykowanego stylusa S-Pen od dwóch lat (od modelu Galaxy Z Fold 3). Do tej pory jednak korzystanie z rysika było utrudnione – nie mogliśmy w wygodny sposób zabierać go ze sobą tak, jak chociażby w przypadku serii Galaxy S22 Ultra. Składane smartfony koncernu z Korei nie były bowiem wyposażone w dedykowany slot na S-Pena.

W tym roku ma się to zmienić. Co prawda przełoży się to na nieco powiększone gabaryty urządzenia (szczególnie mówimy tu o grubości), ale korzystanie ze stylusa w końcu będzie wygodniejsze. Nie wiadomo jeszcze na jaki procesor postawi producent w przypadku tego urządzenia. Testowe egzemplarze pracowały pod kontrolą Snapdragona 985 5G. Bardziej prawdopodobne jest jednak zastosowanie Snapdragona 8 Gen 2.

Czytaj też: Oto warianty pamięci dla serii Galaxy S23

Z pewnością kolejne miesiące przyniosą nam szersze informacje na temat nowych składanych Samsungów. Teraz jednak koncern skupia się na zbliżającej się premierze modeli z rodziny Galaxy S23, które ujrzą światło dzienne na początku lutego.

Grafika tytułowa: Samsung