Samsung Galaxy Z Fold 4 z potężną ilością pamięci?

Samsung Galaxy Z Fold 4 to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów, jakie zadebiutują w najbliższych miesiącach. Koncern z Korei chce powalczyć o klienta nie tylko nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi w jego przypadku, ale i potężną specyfikacją. Wyklarowała się nam już specyfikacja nowego, składanego flagowca z Korei. Jak się jednak okazuje, może ona zadebiutować w bardzo ciekawej wersji!

Źródło: OnLeaks/Smartprix

Samsung Galaxy Z Fold 4 z 1 TB pamięci?

We wnętrzu Galaxy Z Fold 4 producent umieści elastyczny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 7,6″. Rozdzielczość jego pracy to WQXGA+ o odświeżaniu obrazu z częstotliwością 120 Hz. Pod ekranem wygospodarowane zostanie miejsce dla kamery o rozdzielczości 16 MP. Ekran zewnętrzny to AMOLED o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości HD+. Również w jego przypadku odświeżanie to 120 Hz. W otworze w górnej części ekranu znajdzie się miejsce dla kamerki 10 MP.

Podzespoły zastosowane w przypadku składanego Samsunga to absolutny top! Za wydajność odpowiadać będą flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez od 12 GB do 16 GB RAM i od 256 GB do 512 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Za zasilanie w przypadku nowości odpowiadał będzie akumulator o pojemności 4400 mAh ze wsparciem dla ładowania z mocą 25 W. Oczywiście Samsung postawi także na ładowanie indukcyjne i ładowanie zwrotne.

Za zaplecze fotograficzne odpowiadał będzie potrójny zestaw aparatów: główny 50 MP + 12 MP z obiektywem ultraszerokokątnym + 12 MP teleobiektyw z 3x zoomem optycznym. Możemy więc spodziewać się naprawdę wysokiej jakości zdjęć i materiałów wideo. To bardzo ważne, ponieważ największy konkurent – Xiaomi – postawił na współpracę z Leica.

Co ciekawe, dowiedzieliśmy się, że oprócz wariantów z 256 GB i 512 GB pamięci wbudowanej sprzedawana będzie także wersja urządzenia z pamięcią 1 TB. To gratka dla tych wszystkich użytkowników, którzy na swoim urządzeniu przechowują naprawdę potężną ilość danych. Samsung najpewniej zdaje sobie sprawę z tego, że smartfon taki, jak Galaxy Z Fold 4 może służyć na przykład jako sprzęt dla osób kreatywnych, lub takich, które przechowują na pokładzie urządzenia sporą ilość multimediów.

Czytaj też: WWDC 2022 – oto nowości od Apple!

Premiery Samsunga Galaxy Z Fold 4 spodziewamy się w sierpniu. Razem z nim na rynek trafi Samsung Galaxy Z Flip 4. Mam nadzieję, że koncern z Korei zafunduje nam nieco bardziej atrakcyjne ceny tych urządzeń, niż w przypadku poprzedników. Choć może to nie być łatwe ze względu na inflację.

Źródło: OnLeaks/Smartprix