Polestar 3 – taka jest przyszłość SUV-ów?

Polestar to marka samochodów elektrycznych powiązanych z Volvo. Geely ma wobec swojej marki poważne plany i zamierza zawojować swoimi „elektrykami” nie tylko europejski rynek. Pomóc ma w tym Polestar 3 – nowy model marki z Android Automotive. Co wiemy o nim już teraz?

Polestar 3 – naszpikowany nowoczesnością!

Polestar 3 będzie konkurował z takimi pojazdami jak BMW iX oraz Audi e-tron Sportback. Producent ma wyposażyć pojazd w duże ogniwo (zapewniające zasięg ponad 600 km. Dużą moc i sprawne przemieszczanie się zapewnić mają dwa silniki elektryczne.

Polestar postawił w przypadku swojego najnowszego modelu na nowoczesne wzornictwo, które jednak nie odbiega od tego, co mają nam do zaoferowania współczesne samochody klasy SUV. Będzie więc pakowny, obszerny wewnątrz i zdolny do zjechania od czasu do czasu na bezdroża.

Auto ma pracować pod kontrolą systemu Android Automotive pozwalającego na kompleksowe zarządzanie funkcjami samochodu. Geely chce z Polestarem 3 podbić m.in. amerykański rynek motoryzacyjny, który jest bardzo specyficzny (duże SUV-y cieszą się tam sporą popularnością). Oczywiście możemy się spodziewać, że Polestar 3 nie będzie tani.

Czytaj też: Jidu prezentuje Robocar

W najbliższych latach mają zadebiutować także kolejne modele z logo Polestar. Mowa o crossoverze Polestar 4 (2023) oraz limuzynie Polestar 5 (2024). Generalnie kolejne lata dla fanów motoryzacji będą bardzo ciekawe ze względu na konieczność przestawienia się wielu producentów na produkcję aut elektrycznych. Oby tylko ich ceny były coraz niższe i by nie brakowało półprzewodników niezbędnych do wyprodukowania takich samochodów.

Grafika tytułowa: Polestar