Samsung Galaxy Tab S9 Ultra – pierwsze przecieki!

Samsung to jeden z tych producentów, którzy nie poddają się w walce o klienta w segmencie tabletów. Nie da się ukryć, że koreańskiemu koncernowi trudno będzie w nim pokonać iPady od Apple, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Niemniej jednak gigant szykuje dla nas w tym roku kolejne premiery, a jedną z nich będzie Samsung Galaxy Tab S9 Ultra. Co już teraz wiemy na jego temat?

fot. Samsung

Bezkompromisowy, duży tablet!

Premiery nowych tabletów Samsunga spodziewamy się w okresie wakacyjnym. Oczywiście najmocniejszym z urządzeń będzie Samsung Galaxy Tab S9 Ultra – 14-calowy gigant, który zdecydowanie nie będzie urządzeniem ultramobilnym, jednak doskonale sprawdzi się w domu – jako narzędzie pracy czy też sprzęt mający służyć do komfortowej konsumpcji multimediów. Przysłuży się ku temu świetna matryca AMOLED oraz wydajny, fabrycznie podkręcony procesor Snapdragon 8 Gen 2 znany z serii Galaxy S23.

Kluczowym pytaniem jest jednak to, jak liczną grupę docelową znajdzie nowa generacja sporego tabletu Samsunga. Nie od dziś wiadomo, że profesjonaliści chętniej wybierają iPady, niż sprzęt pracujący pod kontrolą Androida. A przecież Samsung Galaxy Tab S9 Ultra nie będzie urządzeniem na kieszeń statystycznego „Kowalskiego”. Ba, będzie na pewno diabelnie drogi. Od tegorocznych wyników sprzedaży z pewnością będzie zależała przyszłość tego – bądź co bądź – naprawdę świetnego urządzenia.

Czytaj też: Premiera Xiaomi 13 Ultra coraz bliżej!

Myślę, że najbliższe tygodnie przyniosą nam więcej informacji na temat dużego tabletu Samsunga. Liczę na to, że koncern z Korei będzie chciał nas zaskoczyć nie tylko jego specyfikacją, ale i unikalnymi funkcjami od strony oprogramowania.

Grafika tytułowa: Samsung