Premiera Xiaomi 13 Ultra coraz bliżej!

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że Xiaomi 13 Ultra będzie superflagowcem chińskiego koncernu dostępnym globalnie. To dobra wiadomość. Do czynienia będziemy mieć bowiem z urządzeniem o ponadprzeciętnej wydajności oraz fantastycznych możliwościom fotograficznych. Właśnie dowiedzieliśmy się co nieco na temat specyfikacji nowości.

fot. Xiaomi

Bezkompromisowy smartfon dla wymagających?

Dowiedzieliśmy się właśnie, jaką specyfikację ma nam zaoferować najmocniejszy flagowiec Xiaomi. Urządzenie wyposażone zostanie w ekran AMOLED o przekątnej 6,73″, rozdzielczości QHD+ oraz odświeżaniu 120 Hz. Sercem ma być tutaj procesor Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez 16 GB RAM oraz sporą ilość pamięci wbudowanej.

Sieć milczy na temat modułu fotograficznego serwowanego na pokładzie flagowca. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to topowe rozwiązanie Samsunga o rozdzielczości 200 MP wspierane przez oczko ultraszerokokątne oraz teleobiektyw. Sprzęt zasilać ma bateria o pojemności 4860 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego 90 W i bezprzewodowego 50 W.

Czytaj też: Iga Świątek kończy współpracę z Xiaomi

Nieoficjalne doniesienia wskazują na premierę urządzenia już w maju tego roku. Oczywiście mówimy o debiucie na rynku chińskim. W Europie Xiaomi 13 Ultra zadebiutuje nieco później. Miejmy nadzieję, że producent nie będzie nam kazał czekać zbyt długo.

Grafika tytułowa: Xiaomi