Słuchawki JBL Quantum 810 Wireless – wyższy poziom rozrywki

Bezprzewodowy, nauszny zestaw słuchawkowy dla graczy z ANC i dedykowaną łącznością Bluetooth oraz 2,4 GHz.

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „słuchawki gamingowe” pojawia się cała masa dziesiątek różnych firm, które cenowo mają rozpiętość od 300 do 1500 zł. Jednak na próżno tam szukać JBL. Na pierwszych pozycjach pojawiają się Razer, SONY, ASUS, HyperX i kilka innych marek. Okazuje się, że JBL ma w tym temacie niemało do powiedzenia, bo w samym dziale słuchawek gamingowych ma aż 18 różnych modeli, czyli tyle co wszyscy topowi producenci razem wzięci. My zajmiemy się modelem JBL Quantum 810 Wireless, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych setów.

Mocny gracz

Zestaw słuchawkowy JBL Quantum 810 Wireless to topowy, bezprzewodowy headset z podświetleniem RGB przeznaczony dla graczy, posiadający zamkniętą konstrukcję, która doskonale tłumi wszelkie odgłosy dochodzące z zewnątrz. Dodatkowo został wyposażony w aktywną redukcję szumów, podwójną kartę dźwiękową oraz inne liczne funkcje, które wspomagają graczy. Słuchawki mają bardzo masywną budowę, są ciężkie, co świadczy o solidnym wykonaniu i zastosowaniu materiałów premium, choć bardzo zaskoczyło mnie zastosowanie plastikowego pałąka w słuchawkach za prawie 1000 zł. Jak powszechnie wiadomo, plastikowe pałąki częściej pękają od stalowych, pozostaje mieć tylko nadzieję, że jest to bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Przeczytaj też: RAZER KAIRA X – przewodowe słuchawki dla PS5 | CoNowego.pl

Wygodne, bo duże

Duże, okalające całe uszy nauszniki zamontowano na lekko obracających się we wszystkie strony zawiasach, dzięki czemu każda ze słuchawek dopasowuje się do kształtu głowy. Zapamiętujące kształt pianki są bardzo duże, grube i powleczone delikatną syntetyczną skórą. Podobnie został wyściełany pałąk, który jest szeroki, komfortowy i dobrze utrzymuje słuchawki na głowie. Okablowanie znajduje się na zewnątrz obudowy, zastosowano tu plecione kable w kolorze czarno-pomarańczowym. Osobiście bardziej cenię sobie właśnie takie duże konstrukcje, ponieważ dobrze izolują nas od świata zewnętrznego, a duże przetworniki zawsze gwarantują lepszą jakość dźwięku.  

Misterna konstrukcja

JBL Quantum 810 Wireless to słuchawki, które dużo potrafią, a w związku z tym mają też dużo przycisków i przełączników na obudowie głośników.  Zaczynając od lewej strony, jest tam zamontowany na stałe rozkładany mikrofon z diodą i gąbeczką. Za to na nauszniku od góry umieszczono przycisk od aktywacji ANC, rolkę do balansu między dźwiękiem z gry, a czatu na Discordzie, drugą rolkę od sterowania natężeniem głośności oraz fizyczny przycisk aktywacji mikrofonu. Zasadniczo nie jest on niezbędny, bowiem wystarczy podnieść ramię mikrofonu do góry i zostaje on automatycznie wyłączony. Na samym dole nausznika są jeszcze dwa gniazda: słuchawkowe typu Jack i USB-C do ładowania, ale także słuchania przewodowego. Na obudowie prawego głośnika znajdziemy tylko dwa przełączniki, pierwszy od zasilania, a drugi od parowania Bluetooth.

Przeczytaj też: W nich eksploduje ci głowa – słuchawki Razer Kraken V3 HyperSense | CoNowego.pl

4w1

Słuchawki JBL Quantum 810 Wireless oferują cztery różne sposoby podłączenia ich do różnych urządzeń, co daje im szerokie możliwości łączenia się z każdym telefonem, komputerem, systemem operacyjnym a także konsolą. W opakowaniu dostajemy dwa przewody: USB i drugi z końcówką Jack, które możemy podłączyć do źródła dźwięku. Bluetooth pozwala na sparowanie z każdym, mobilnym i niemobilnym urządzeniem, natomiast specjalny nadajnik z końcówką USB-A, współpracuje z każdym sprzętem, nawet z konsolami Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, czy Xbox.

Tech+

JBL Quantum 810 Wireless to także słuchawki, które zostały wyposażone w najnowsze technologie.  Po pierwsze posiadają certyfikat Hi-Res i JBL QuantumSOUND, które gwarantują bardzo wysoką jakość i czystość dźwięku. Po drugie JBL QuantumSURROUND i DTS Headphone:X w wersji 2.0 zapewniają dźwięk przestrzenny, który bardzo dobrze słychać w grach. Po trzecie, mają mikrofon kierunkowy na wysięgniku z funkcją „voice-focus”, wyciszaniem i technologią aktywnej eliminacji hałasu. Po czwarte zostały wyposażone w system aktywnej redukcji szumów ANC, poprawiający skupienie w głośnym otoczeniu. Ostatecznie, dzięki dwóm, oddzielnym kartom dźwiękowym rolka z certyfikatem dla Discord umożliwia płynną regulację dźwięków czatu i gry w trakcie każdej rozgrywki.

Podsumowanie

JBL Quantum 810 Wireless to porządnie wykonany zestaw słuchawkowy dla graczy, który swoim designem i ciężarem zdradza, swoją wartość. Duża i stabilna konstrukcja zapewnia komfort użytkowania. Słuchawki posiadają podświetlenie RGB, które znajduje się na zewnętrznej obudowie nauszników. Można je modyfikować przy pomocy programu na PC JBL Quantum Engine, w którym mamy także korektor dźwiękowy. W pełni naładowany akumulator pozwala na zabawę do 43 godzin, zaś ładowanie baterii zajmuje ok.3,5 h.

Specyfikacja JBL Quantum 810 Wireless

 • Rodzaj łączności: Bluetooth 5.2
 • Budowa słuchawek: Nauszne, zamknięte
 • Redukcja hałasu: Aktywna – ANC
 • Średnica membrany: 50 mm
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
 • Impedancja słuchawek: 32 Om
 • Czułość słuchawek: 95 dB
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz
 • Czułość mikrofonu: -38 dB
 • Złącze: Minijack 3,5 mm – 1 szt., USB typu-C – 1 szt.
 • Wbudowany akumulator: 1300 mAh
 • Czas ładowania: ok. 3,5h
 • Maksymalny czas pracy: do 43 h
 • Kompatybilność: Android, Windows, Mac OS, iOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox
 • Połączenie z konsolą: Bezprzewodowo i przewodowo – jack 3,5mm
 • Zastosowane technologie: JBL QuantumSURROUND, DTS Headphone:X
 • Mikrofon Voice-Focus
 • Podświetlenie LED RGB
 • Waga: 410 g
 • Cena: 799 zł