Samsung Galaxy A54 już za kilka dni?

Samsung Galaxy A54 to zdecydowanie najważniejsza premiera koreańskiego koncernu na 2023 rok na średniej półce cenowej. Dzięki licznym przeciekom mieliśmy już okazję poznać specyfikację i wygląd tego urządzenia. Co warto wiedzieć na jego temat i kiedy możemy spodziewać się premiery?

Źródło: OnLeaks/91Mobiles

Co wiemy o potencjalnym hicie?

Potencjalny hit na średniej półce cenowej – Samsung Galaxy A54 – zaoferuje nam ekran AMOLED o przekątnej 6.4″, rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 120 Hz. Sercem ma być tutaj procesor Exynos 1380 (według wstępnych zapowiedzi dużo mocniejszy od feralnego poprzednika) wspierany przez 6 GB lub 8GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256GB przestrzeni na dane użytkownika. Konstrukcję charakteryzowała będzie pyło- i wodoszczelność na poziomie IP67.

Do rozmów wideo oraz wykonywania selfie posłuży nam frontowa kamerka o rozdzielczości 32 MP. Na pleckach tym razem trzy obiektywy – główny 50 MP z OIS, ultraszerokokątny 12 MP oraz – najpewniej – makro 5 MP. Całość ma zasilać bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego 25 W. Samsung konsekwentnie wzbrania się przed szybszym ładowaniem (być może ze względów bezpieczeństwa). Sprzęt ma pracować pod kontrolą Androida 13 z One UI 5.0 i w przyszłości serwować nam trzy duże aktualizacje systemu.

Czytaj też: Matter Easy Pair dla smartfonów Galaxy!

Według doniesień ze strony leaksterów, premiera Samsunga Galaxy A54 planowana jest na 18 stycznia bieżącego roku. Nie ukrywam, że jestem nią żywo zainteresowany. Zamierzam zmienić swoje obecne urządzenie na ten model bądź na Pixela 7a. A czy Wy wybierzecie nowość z Korei?

Źródło: OnLeaks/91Mobiles