Matter Easy Pair dla smartfonów Galaxy!

Smartfony coraz cześciej służą nam nie tylko do komunikacji, przeglądania Internetu i konsumpcji multimediów. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę koncern Samsung, który do urządzeń Galaxy wprowadza wsparcie dla Matter Easy Pair. Co warto wiedzieć na ten temat?

fot. Samsung

Łatwe parowanie urządzeń smart home ze smartfonem

Skanowanie urządzeń w pobliżu to funkcja dostępna w większości smartfonów i tabletów Samsung. Doskonale sprawdzała się do tej pory w przypadku łączenia z naszym sprzętem akcesoriów takich, jak smartwatche czy słuchawki koreańskiego koncernu. Dzięki nadchodzącej aktualizacji w wygodny sposób sparujemy z naszymi Galaxy także urządzenia z kategorii Smart home dzięki wsparciu dla Matter Easy Pair.

Aktualizacja zostanie wdrożona w ramach aplikacji Nearby Device Scanning za pośrednictwem Galaxy Store w wersji 11.1.08.07. Po aktualizacji aplikacja zacznie automatycznie skanować otoczenie w poszukiwaniu zgodnych urządzeń SmartThings – i innych inteligentnych gadżetów z obsługą Matter – i zapyta, czy chcesz je połączyć i skonfigurować. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Czytaj też: Google podpatruje Apple i wprowadzi ważną funkcję!

Dajcie koniecznie znać, czy na Wasze smartfony i tablety Galaxy trafiła już odpowiednia aktualizacja. Czy Waszym zdaniem Samsung podjął dobrą decyzję w tej kwestii?

Grafika tytułowa: Anh Nhat / Unsplash