Rover Mechanic Simulator na Nintendo Switch

Gra polskiego producenta Pyramid Games na platformie Steam zbiera bardzo dobre recenzje.

Gracze przenoszą się na Marsa, gdzie ich najważniejszym zadaniem jest naprawa łazików marsjańskich. Za port na konsole odpowiada ConsoleWay, a rolę wydawcy pełni Ultimate Games.

Miłośnicy podróży kosmicznych wcielają się w rolę inżynierów, którzy muszą zmierzyć się z awariami i innymi przeszkodami powstałymi na skutek udziału łazików w misjach realizowanych na Marsie. Do ich głównych zadań należy naprawa kosmicznych pojazdów. Wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności i rozwojem kompetencji, realizują projekty o zróżnicowanym poziomie trudności. Gra stanowi połączenie elementów edukacyjnych z relaksującą rozgrywką.

Graficy pracujący nad tytułem poświęcili wiele czasu na analizę dokumentacji technicznej rzeczywistych pojazdów NASA, aby móc jak najlepiej oddać ich wygląd. Dzięki temu wyróżnikiem gry jest duży stopień realizmu. Symulator oferuje kilka rodzajów łazików: Sojourner, Curiosity, Opportunity i Spirit, a także śmigłowiec-dron Ingenuity. Natomiast DLC do gry na PC zawiera kolejny pojazd, czyli słynny łazik Perseverance.

„Aktualne oceny graczy świadczą o tym, że gra spełnia ich oczekiwania i przyciąga ich uwagę. Rozwój Rover Mechanic Simulator o kolejne platformy wynika więc ze sporego zainteresowania grą. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać ten trend. Ten projekt to niewątpliwie unikat na rynku gier” – podsumowuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/rezyser-wiedzmina-zaklada-nowe-studio-po-odejsciu-z-cd-projekt-117472