Reżyser Wiedźmina zakłada nowe studio, po odejściu z CD Projekt

Byli pracownicy CD Projekt Red, producenta znanych na całym świecie gier, takich jak Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Cyberpunk 2077 założyli własne studio.

Konrad Tomaszkiewicz, po 17 latach pełnienia obowiązków, między innymi game directora przy Wiedźminie 3 oraz szefa produkcji i drugiego game directora przy Cyberpunku 2077 wraz z kilkoma kolegami założył nowy podmiot o nazwie Rebel Wolves.

Odejście Tomaszkiewicza z CD Projekt Red odbyło się w atmosferze skandalu, był oskarżany o mobbing przez swoich podwładnych. Komisja powołana w celu wyjaśnienia sprawy nie potwierdziła tych zarzutów.

Nowe studio pracuje już nad swoim pierwszym tytułem, który ma być „Świętym Graalem komputerowych RPG”. Przed twórcami ambitne plany – produkcja o nieznanym tytule ma być mroczną grą fantasy. Rebel Wolves chce odtworzyć uczucie znane z papierowych sesji RPG, gdzie obcuje się z fizycznymi kostkami, mapami, figurkami. Gdzie opcje gracza wydają się nieograniczone, a świat reaguje na wszystkie wybory i podjęte decyzje. Uniwersum ma być zupełnie nowym, stworzonym od podstaw tworem.

Na stronie studia pojawił się komunikat: „Jesteśmy weteranami w branży, ale jesteśmy głodni więcej. Dążymy do stworzenia świata gry pełnego silnych emocji i wyjątkowych doświadczeń, które zadziwią graczy. Przede wszystkim chcemy dzielić się naszą bezgraniczną pasją do gier wideo. Wiemy, co kochają gracze, ponieważ sami jesteśmy graczami.”

Plany realizuje w tej chwili zespół składający się z 12 osób. W ciągu najbliższych lat zatrudnienie znajdzie w sumie około 80 pracowników.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/uniwersum-wiedzmina-sie-rozkreca-nowa-gra-od-cdp-jeszcze-w-tym-roku-115435