Google Pixel 6 wkrótce z ważną aktualizacją!

Seria smartfonów Googe Pixel 6 to najlepiej sprzedające się urządzenia mobilne od koncernu z Mountain View na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nic w tym jednak dziwnego. Producent postawił bowiem na świetne wzornictwo i doskonałą optymalizację. Pewną rysą na szkle była jednak ostatnia aktualizacja oprogramowania która powodowała irytujące problemy u niektórych użytkowników nowych Pixeli.

fot. Google

To koniec problemów z Wi-Fi w smartfonach Pixel 6 i Pixel 6 Pro?

Jakiś czas temu na google’owskich forach związanych ze smartfonem Google Pixel 6 zaroiło się od zgłoszeń problemów związanych z prawidłowym działaniem Wi-Fi we wspomnianych urządzeniach. Właściciele smartfonów Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro raportowali koncernowi z Mountain View fakt, iż Wi-Fi po ostatniej aktualizacji potrafi samo się rozłączać. To przypadłość, która może bardzo irytować – szczególnie gdy nasz smartfon przetwarza czynności, podczas których musi pozostać online.

Dodatkowo – napotykający na problem użytkownicy zauważyli nową zależność między Wi-Fi, a Bluetooth – po feralnej aktualizacji jednocześnie może pracować tylko jeden ze wspomnianych modułów. Google już prawie zakończyło prace nad stosowną łatką mającą wyeliminować irytujące problemy. Najpewniej zostanie ona udostępniona publicznie wraz z marcowymi poprawkami bezpieczeństwa dla smartfonów Pixel.

Czytaj też: Samsung Galaxy S22 Ultra ma problemy z ekranem!

Mam nadzieję, że wspomniane problemy pozwolą koncernowi z Mountain View na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Urządzenia mające wyznaczać standardy w swoim segmencie muszą być pozbawione irytujących wad, które podkopywać będą zaufanie klientów do danej marki. I tyczy się to nie tylko koncernu Google.

Grafika tytułowa: Google