Rockstar potwierdza! Będzie nowe GTA!

Na kolejną odsłonę serii Grand Theft Auto gracze czekają od lat. Producentowi zarzucano już nawet, że zaniedbuje fanów oczekujących GTA VI wskutek niebywałego sukcesu GTA Online, które nadal zarabia dla Rockstar miliony. Dziś jednak gruchnęła w sieci informacja wskazująca na to, że prace nad kolejną odsłoną hitu już trwają!

fot. Rockstar

GTA VI w przygotowaniu! Nie spodziewajmy się gry zbyt szybko!

Rockstar Games póki co nie zdradziło żadnych informacji bezpośrednio związanych z GTA VI. Wiadomo tylko, że prace nad nową odsłoną serii wystartowały. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku zadebiutować ma next-genowa wersja GTA V, to możemy się spodziewać, że kolejna część serii zadebiutuje za kilka lat, żeby nie odciągać graczy od tytułu mającego nadal przynosić Rockstar niemałe pieniądze.

Zastanawia również fakt – co producent ma zamiar zrobić z niezwykle popularnym GTA Online. W przypadku konsol tryb wieloosobowy ma być oddzielną grą. Być może z czasem Rockstar pójdzie tą drogą również w przypadku wersji na pecety i będzie rozwijać dwa tytuły – GTA VI dla pojedynczego gracza, oraz GTA Online jako tryb wieloosobowy, uzupełniany nadal o nową zawartość.

Czytaj też: Wartcraft mobile nadciąga

Na pewno fanów GTA Online (na których Rockstar zarabia niemałe pieniądze) ucieszyłby fakt rozszerzenia rozgrywki o miasto stanowiące centrum wydarzeń w GTA VI. Czy producent pójdzie tą drogą? Tego nie wiemy. Musimy czekać na zapowiedzi w Rockstar Newswire!

Grafika tytułowa: Rockstar