GoPro Hero Pro nadchodzi!

Marka GoPro kojarzy się nam bez chwili namysłu ze świetnymi kamerami sportowymi radzącymi sobie świetnie z nagrywaniem wideo nawet w najtrudniejszych warunkach. Producent zdaje sobie sprawę z tego, jak wysoko cenione są jego urządzenia i wkrótce wprowadzi na rynek zupełnie nowy model. Ma być on jednocześnie odpowiedzią na coraz mocniejszą konkurencję wyrastającą linii Hero.

fot. Adison Ferreira / Unsplash

Nowa linia kamer sportowych GoPro Hero Pro

Nick Woodman, szef i założyciel GoPro, oficjalnie potwierdził, że koncern prowadzi prace nad nową linią kamer sportowych. Tym razem będzie to jednak sprzęt dedykowany nie tyle zastosowaniom amatorskim, co kierowany ku potrzebom bardziej wymagającego, profesjonalnego użytkownika. Trudno z lakonicznego komentarza CEO GoPro wysnuć wnioski odnośnie do tego, jakie funkcje zaoferuje nam GoPro Hero Pro.

Możemy jednak zakładać, że nowe kamery będą oferowały nam dużo lepszą jakość obrazu, niż modele z linii Hero oraz – być może – będą zdolne do pracy w o wiele bardziej ekstremalnych warunkach. Spodziewam się, że nowe kamery GoPro Hero Pro nie będą biły rekordów sprzedaży ze względu na dość wąską grupę docelową, która będzie nimi zainteresowana. Raczej będą to także urządzenia dość drogie, na których zakup nie każdy będzie mógł sobie pozwolić.

Czytaj też: OPPO przyśpiesza! Takie będą nowe smartfony koncernu!

Mam nadzieję, że już wkrótce w sieci pojawią się pierwsze przecieki, dzięki którym poznamy specyfikację nowych kamer GoPro dla profesjonalistów. Ich wzornictwo raczej nas nie zaskoczy. Producent od dłuższego czasu stawia na sprawdzoną formę. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na wieści.

Grafika tytułowa: Jakob Owens / Unsplash