realme Pad X oficjalnie! Szykuje się hit?

Tablety zyskały dość mocno na popularności w ostatnich kilkunastu miesiącach. Drugą młodość zawdzięczają sytuacji pandemicznej i temu, że sporo osób zmuszonych jest pracować w trybie home office. Zauważają to mniejsi i więksi producenci urządzeń mobilnych – w tym realme. Koncern z Chin coraz lepiej radzący sobie na polskim rynku zaprezentował właśnie nowe urządzenie tego typu, które ma trafić w gusta użytkowników o mniej zasobnych portfelach.

fot. realme

realme chce zawojować segment tabletów!

Nowość od realme została wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 11 cali i rozdzielczości Full HD+. Owa matryca oferuje wsparcie dla sprzedawanego osobno stylusa od chińskiego producenta, który waży 16,5 grama i wykrywa 4096 poziomów nacisku. Wspomniany rysik ładowany jest indukcyjnie po zetknięciu z boczną krawędzią tabletu. Pełne naładowanie wbudowanego weń akumulatorka ma wystarczyć na 10,5 godziny pracy.

Wróćmy jednak do specyfikacji samego tabletu. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 695. Wspierany jest przez 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji urządzenia). Na froncie urządzenia mamy obiektyw, który śledzi twarz użytkownika by zawsze znajdował się on w centrum kadru. Na pleckach natomiast umieszczono aparat o rozdzielczości 13 MP.

realme Pad X zasilany jest akumulatorem o pojemności 8340 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 33 W. To dobra wiadomość – urządzenie naładujemy bowiem całkiem sprawnie i szybko. Nie zabrakło czterech głośników stereo ze wsparciem dla licznych certyfikatów – Dolby Atmos i Hi-Res Audio oraz Smart PA.

Czytaj też: Rosjanom został zakup używanych smartfonów?

Nie znamy jeszcze daty premiery realme Pad X na europejskim rynku oraz polskiej ceny urządzenia. Mam nadzieję, że owe informacje trafią do nas już wkrótce. Na pewno będziemy też chcieli przetestować dla Was omawiany tablet, gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Grafika tytułowa: realme