Przydatna funkcja wkrótce w Zdjęciach Google

Zdjęcia Google to bardzo popularna usługa służąca do katalogowania naszych fotografii i tworzenia kopii zapasowych. Chętnie wykorzystywana jest zarówno przez profesjonalistów, jak i przez osoby, które chcą po prostu zaprowadzić pewien porządek w swoich cyfrowych zbiorach. Już wkrótce do usługi zostanie wprowadzona praktyczna nowość!

Lepsza obsługa plików RAW w aplikacji!

Kod wykryty przez serwis 9to5Google w najnowszej wersji aplikacji Zdjęcia Google (wersja 6.20) ujawnia nadchodzącą nowość zaprojektowaną z myślą o osobach korzystających z plików RAW. Według nowych założeń, zdjęcia w formacie RAW będą wyświetlane w głównym widoku aplikacji niezależnie od ustawień funkcji kopii zapasowej. Koncern z Mountain View zdecydowanie stawia więc na wygodę.

Obecnie te fotografie są ukryte i kopia zapasowa w ich przypadku jest domyślnie wyłączona. Wynika to z faktu, że pliki obrazów RAW są większe i zajmują o wiele więcej miejsca podczas tworzenia kopii zapasowych w chmurze od zwykłych plików zdjęć. Często jednak korzystamy z funkcji RAW (jeśli umożliwia nam to nasz smartfon) ze względu na to, że takie zdjęcia są bardziej „plastyczne” w trakcie obróbki.

Czytaj też: TicWatch 5 na pierwszym przecieku?

Google ma rzekomo kończyć testy nowej funkcji. Lada moment powinna ona zostać udostępniona użytkownikom. Pozostaje czekać na to, by twórcy Androida włączyli rozwiązanie po stronie serwera.

Grafika tytułowa: sdx15 / Shutterstock