Potężne zwolnienia także w Google!

W 2023 rok zdążyliśmy już wkroczyć z informacjami o licznych cięciach u technologicznych gigantów, mających pomóc przetrwać kryzysowy rok. Do anulowanych urządzeń oraz obniżek pensji coraz częściej dołączają masowe zwolnienia. Słyszeliśmy już o takowych w Amazonie czy Microsofcie. Teraz dowiadujemy się natomiast, że tysiące pracowników stracą także posady w koncernie Google. Co warto wiedzieć na ten temat?

Także Google zabezpiecza się przed kryzysem!

Koncern Google w najbliższym czasie zwolni aż 12 000 pracowników. Nie da się ukryć, że owa redukcja etatów po części jest skutkiem sytuacji post-pandemicznej. Gdy COVID-19 zamknął nas w naszych domach i zmusił do pracy zdalnej, koncern z Mountain View musiał zatrudnić nowych pracowników po to, by wesprzeć działy związane z kluczowymi usługami. Teraz, gdy wróciliśmy do biur, a dodatkowo z powodu kryzysu liczymy każdą wydawaną złotówkę i Google musi zaciskać pasa. A przecież najłatwiejszym sposobem na ograniczenie wydatków jest pozbycie się części pracowników.

„Biorę pełną odpowiedzialność za decyzje, które doprowadziły nas tutaj. Podczas gdy to przejście nie będzie łatwe, zamierzamy wspierać pracowników, gdy będą szukać swojej kolejnej możliwości. Do tego czasu, proszę dbać o siebie i ze spokojem zaakceptować tę wiadomość.” – Sundar Pichai, CEO Google

Czytaj też: Przydatna funkcja wkrótce w Zdjęciach Google

Miejmy nadzieję, że w ogólnym rozrachunku kryzys gospodarczy nie będzie dotkliwy w takim stopniu, jak zapowiadają to analitycy. W przeciwnym razie odczują go dość mocno duże koncerny, ale i my – konsumenci. Ceny elektroniki mogą bowiem dalej iść w górę a jej dostępność może być ograniczona przez problemy z dostępem do surowców.

Grafika tytułowa: Rajeshwar Bachu / Unsplash