Project Sirius – nadchodzi nowa gra o Wiedźminie?

Serial Wiedźmin od Netflixa przyczynił się do zwiększenia popularności gier, których bohaterem jest Geralt z Rivii. Wciągnięci w niesamowity, fantastyczny świat bardzo chętnie sięgaliśmy po trylogię od „Redów”. Jak się okazuje, plany jej twórców są bardzo ambitne. Doczekamy się gry dedykowanej… fanom serialu!

Gra stricte dla fanów serialu?

Problemem wiedźmińskiej trylogii jest to, że jej akcja została osadzona po wydarzeniach opisanych w książkach Sapkowskiego. Budowany jest w niej też zupełnie inny klimat niż w serialu – bardziej „słowianski”. Możliwe więc, że CD Projekt RED skupi się na przygotowaniu produkcji o wiele bardziej odpowiadającej realiom obrazu od Netflixa, być może opowiadającego historię znaną nam z serialu i pozwalającego przeżyć ją raz jeszcze.

„Mogę zdecydowanie powiedzieć, że Projekt Sirius nie będzie grą mobilną. Chcemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, do których nie docieraliśmy dzięki naszym grom o Wiedźminie. Wyobraźcie sobie widzów, którzy być może oglądali serial, ale na przykład nie lubią grać w mroczne i hardkorowe gry RPG.” – Michał Nowakowski, wiceprezes ds. rozwoju biznesu CD Projekt o Projekcie Sirius

Czytaj też: Okręty podwodne wkraczają do World of Warships

Czy wiemy, kiedy spodziewać się premiery nowej produkcji? Niestety jeszcze nie. Wciąż czekamy też na jakikolwiek zwiastun związany z fabułą czy też z rozgrywką. Gdy tylko pojawią się jakieś wieści w tej kwestii – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: CD Projekt Red