Google Pixel Tablet odsłania tajemnice!

Google Pixel Tablet to jedna z najciekawiej zapowiadających się nowości od koncernu Google. Trudno się temu dziwić – amerykański koncern dość długo był nieobecny w segmencie tabletów. Niestety nie doczekaliśmy się jeszcze debiutu tego urządzenia, jednak koncern z Mountain View zdradził nam co nieco na jego temat.

fot. Google

Google Pixel Tablet z niestandardowym rozwiązaniem!

Póki co wiemy, że jego sercem będzie procesor Google Tensor drugiej generacji. Do sieci wyciekły także wieści wskazujące, że urządzenie zaoferuje nabywcom 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej – w zależności od wybranej wersji. Specyfikację uzupełnia Wi-Fi 6. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 14 (o ile zadebiutuje dokładnie za rok). Jest jeszcze jedno – niezwykłe rozwiązanie, które zaoferuje nam ów sprzęt.

Koncern z Moutain View wyda dla niego specjalną stację dokującą z głośnikiem. Dzięki niej będzie mógł pełnić w wygodny sposób funkcję cyfrowej ramki lub centrum sterowania inteligentnym domem. Będziemy mogli też po prostu wpiąć sprzęt w ową stację i obejrzeć ulubiony film czy serial. Być może Google za jakiś czas przedstawi nam jeszcze jakieś zastosowania dla tego docka.

Czytaj też: Konferencja Google za nami! Co nowego?

Premiery tabletu Pixel spodziewamy się dopiero w przyszłym roku. Niestety nie wiemy, czy nastąpi ona w pierwszej, czy też w drugiej jego połowie. Możemy natomiast spodziewać się, że bardziej konkretne przecieki na jego temat poznamy już za kilka miesięcy.

Grafika tytułowa: Google